1. 1.
  Çocuklarına empati yapmanın dibini göstermiş annedir.
  Mahalleye mis gibi kokunca koşa koşa eve gittikten sonra hayal kırıklığına da uğratan annedir.
  Biz neden börek yapmıyoruz sorusuna "komşulara kokar" yapamayanlar da var diye yanıt veren , sadece özel günlerde kandil bayram gibi güzel günlerde bize börek yemeye alıştıran çocuklarına arsız olmamayı öğreten annedir. Var mı böyle başka anneler de ? sorusunu akıllara getirir.
  Dipnot: anneme dualar gönderirken okumaya gelenlere dağıtacağımız börek kokuları anımsattı bu anıları. Çok şey kaçırıyormuşuz.
  8 -1 ... siyah tutkusu
 2. 2.
  yannış yapan annedir.
  laaaan anneeeeee böreeeek böreeek.

  vardı böyle bişey hakkat.
  ben bunun balık versiyonunu hatırlardım ama artık hükmü kalmadı.
  fazla dikkate almaya da gerek yok çünkü yiyecek, artık eskisi gibi zor ulaşılan bişey değil.
  -1 ... pilotmont 1
 3. 3.
  pasta yiyin..
  1 ... kiss kiss bang bang
 4. 4.
  annenin dibidir.

  babam da balkonda mangal yapmaz. kaç sokak ötede varsa bir yetim yutkundurmam der. sokakta bir şey yememek gerektiğini bize öğretendir. bunu kendiniz test ederek en iyi ramazan'da anlayabilirsiniz.
  4 ... radiolarian
 5. 5.
  bizim annelerimizdi, komşusu açken tok yatmaktan imtina eden kadınlardı. sadık, fedakar, kadir kıymet bilen, vefalı, merhametli kadınlardı. şimdi nerede kaldı böyle kadınlar, daha doğrusu insanlar..

  milenyum sonrasının getirdikleri toplumda o denli bir ahlaki çöküntü yarattı ki..insanlar yan komşusunu tanımıyor ki aç mı tok mu bilsin. mesela eskiden bir şey aldığımız zaman onu hemen giyemezdik, kullanamazdık olan var olmayan var derdi annelerimiz. şimdi instagram’da herkes çok mutlu, çok zengin, herkes nispet yapma peşinde.
  4 ... santino
 6. 6.
  Yapip, komsularla paylasmayi denemesi gereken annedir. Biri acilen hatirlatsin.
  2 ... pippi langstrump