bugün

tedirgin eden olaydır. evde 4 kişi yaşıyorlar. kadın öksürük, ateş hastalanıyor. dolayısıyla hemen test yapıyorlar bütün aileye. kadın hasta, ölecek nerdeyse ama sonuç negatif. diğer sağlam, herhangi bir semptom gözükmeyen aile bireylerinin ise testi pozitif çıkıyor. bir daha test yapıyorlar sonuç yine aynı. beyaz elbiseli adamlar, polisler bilmem neler geldi. şimdi evde karantinadalar. hasta olanın testi negatif ama sağlam olanların inatla pozitif. tuhaf. bekliyorlar bakalım.

edit: hiçbiri dışarı çıkmıyor. biz her gün telefonla arayıp durumlarını soruyoruz, merak ediyoruz. ihtiyaçları var mı diye de soruyoruz. akrabaları maskeyle eldivenle falan sepetten veriyor alıyorlar gerekli şeyleri.
geçmiş olsun dediğim başlık. apartman ise tüm binayı karantinaya alıyorlar. en az 1 hafta apartman test durumuna göre karantinada (gözlem halinde karantina) kalıyor.
bir, direkt kendinizin pozitif çıkması değildir. her gün arayıp hal hatır soruyorlar.
Komşuda pişer, bize de düşer durumudur.
2 metre sosyal mesafeni koru. Karşılıklı konuşma. Bir şey alıp verirseniz aldığınızı ve elinizi muhakkak yıkayın hiçbirşey olmaz. Telefonla geçmiş olsun diyip bir ihtiyacı var mı diye de sorun. Evden çıkmasın selamlar.
Heyecanlandırır.
tamamen şansa kalmış durum. bizim komşunun çocuğuda covid -19 oldu ambulans geldi watsaptan sordum evet pozitifim dedi akşamına mahallede maskesiz dolaşıyordu. markette burnu açık maskeyi çenesinin altına indirmiş alışveriş yapıyordu. takip edin kimse söylemiyor ve söylemediği gibi iplemiyorda ben oldum herkes olsun diyorlar. biz nasıl cahil bir milletiz böyle mk. sınavdan düşük alan öğrencinin başkası da kendi gibi düşük olunca sevinmesi gibi bir şey. ama o masumca ama ya bu hayat lan hayat yapmayın amına koyayım.
Çapraz komşum pozitif çıktı. 3 yaşında bir oğlu var ve babasına çok düşkün. Belirtiler başladığı an kendisini yatak odasında izole etmiş ancak pozitif sonuç gelene kadar bize haber vermedi. Pozitif sonuç geldiğinde ise yönetici aracılığıyla herkese haber verdi. Oğlu her gün kapısına gidip ‘baba iyileştin mi? Ne zaman iyileşeceksin?” diye ağlıyor. O negatif olana kadar apartman olarak kendimizi karantinaya aldık. Gelen görevli bile apartmanda tulum, n95 maske vs. kullanıyor.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.