1. 1.
  içinde bulunduğumuz komünizm tehlikesi karşısında sarfedilen söz.
  4 -13 ... yalan soylemeyen yalanci
 2. 2.
  (bkz: laf söyledi balkabağı)
  -3 ... ysg
 3. 3.
  komunizmin ne olduğunu bilmeyenlerin buna karşın insanca yaşamayı tehlike olarak görenlerin acaip korktuğu cümle. türkiye'de komunizm mi kaldı, dünyada kaldı mı peki bu iddia? sosyalizm ve sosyal devlet arasında gidip gelen devletler olmasın onlar sakın. sonuna bi de cüccüük hareketi oturtursak tam olur. topuklarına vura vura kaçarlar.
  5 ... bimelekimben
 4. 4.
  (bkz: nereden nereye)
  ... aufwiedersehen
 5. 5.
  (bkz: şeriatla aynı uçağa binmeseler bari)
  #5033405
  2 -1 ... supersumo
 6. 6.
  (bkz: yavaş gel saçın başın bağılmasın)
  2 -3 ... tu kaka bana
 7. 7.
  3542678 dakika rötarı var yalnız.
  -2 ... corabinteki
 8. 8.
  87 inci perona alın şunu.
  ... corabinteki
 9. 9.
  (bkz: hani nerede)

  (bkz: che de bizi görecek mi)
  1 -2 ... adere
 10. 10.
  komünizmle ilgili en ufak bir bilgisi olmayan bilgi yoksulu insancığın sarfetmesi muhtemel bir söz.

  bir komünizm bir nihai sonuçtur ve o aşama ancak geçiş formu sosyalizmin yaşanması ile muhtemeldir. yani bu tarz bir söz sosyalist düzenin hakim olduğu bir ülkede sarf edilirse bir derece anlamlı olabilir. (bir ülkenin sosyalist olması için de öncelikle ileri kapitalizme ulaşması oradan da proleteryanın devrimle egemenliği eline geçirmesi gereklidir, ben demiyorum marks diyor.)

  biz ise bırakınız kapitalist olmayı, daha feodaliteden kurtulmayı başaramadık. yani avrupa ile birlikte hesaplarsak biz 1600-1700 ler avrupası gibiyiz halen. kapitalist olmamıza nereden baksak bir 300 yıl kadar var. o zaman komünizme çok var be annem, sen görmezsin onu.

  böyle garip bir feryadı bizim gibi daha kapitalist dahi olamamış bir geri ülkede sarfetmek ancak bilgisizin, işgüzarın tekinin işidir. hani komünizm allahsızlık demek ya onun kıt fikrine göre, sözüm ona buradan bizim imanlı türk milleti'ni ayaklandıracak. ne için ayaklandıracak, koyun gibi güdülmelerine devam edilmesini sağlamak için. ama ona sorarsanız milletin imanını kurtardı.

  milletin etinden sütünden emperyalizm yararlansın diye çalışıyor haberi yok o safoğlanın.

  insanın böylesine çüşş diyesi geliyor.
  8 -1 ... volkan2386