1. 1.
  üniversitede kızlar teklif ediyormuştan bile daha zırva bir şehir efsanesi.
  6 ... usualsuspects
 2. 2.
  karılar komünist rejimde değil emperyal devletler de ortaktır.

  (bkz: osmanlı) pardon onda tek bir adama bütün karılar ortak.

  (bkz: roma)

  hadi götün yiyorsa vietnam da ve kuzey kore de eşini aldat.
  3 -2 ... galatarasayfedaisi
 3. 3.
  "yarin yanağından gayrı
  her yerde her şeyde hep beraber."

  nazım hikmet dizelerini bilmeyen ve komünizmden bihaber yazar beyanı.
  10 -3 ... sarhos selim han hazretleri
 4. 4.
  Kapitalizm de ise paranın karşısın da herkes karısı olur.
  ... galiyevsultan
 5. 5.
  ergenlerce sıçılan gece tespitleri.
  5 -1 ... paganviodio
 6. 6.
  öyle oluyor.
  --komünist manifesto--
  the communists have no need to introduce free love; it has existed almost from time immemorial. 
  --komünist manifesto--
  türkçesi;
  komünistlerin özgür aşkı ortaya koymalarına gerek yoktur. çünkü o eski zamanlardan beri zaten vardır.

  Nitekim bugün otoritelerin arkaik komunist hareket olarak yorumladıkları mazdek, babek hürremeddin ve dolcino'nun ögretilerinde eş paylaşımıdaha doğru anlatımla eşsizlik vardır. istısnasız biçimde.
  ... gaspirali
 7. 7.
  Aşırı muhafazakar elitlerin, komunizme sıcak bakmaya başlayan merkez sag odakli halkı, türlü yalanlarla tekrar elde tutma çabaları için uydurulmus yalanlardan biri.

  çok eski bir söylemdir.
  3 ... eraslan5
 8. 8.
  Dünyanın ilk komünist ayaklanması sayılan mazdek isyanı da bunu savunuyordu kadınlar da dahil her şey ortak olunca dünyada kavga biteceğini düşünen mazdek sasani şahı kavad' a isyan eder kavad da durur mu karısını isyancılara gönderir (kavad sen de az gavat değilsin) lakin bunu yeterli bulmayan isyancılar yine orayı burayı yakıp yıkınca kavad çareyi doğuda yaşayan göçebe akhun(avar-hun) adlı türk halkından yardımda bulur türkler de savaş var durur mu kabileden adam toplar giderler isyancıların amına koyar abgan/baktria/toharistan topraklarına(günümüzde afganistan) geri dönerler lakin uzunca bir süre de sasanilerin iş içlerine salça olurlar

  Sonuçta bu ilkel komünist ayaklanma böyle bastırılsa da kavad adlı hükümdarın adı türkler arasında dalga konusu olur günümüze kadar da gavat şeklini alarak dilimizde küfür olarak hala kullanılır.
  8 -2 ... atanamayan tarihci
 9. 9.
  en büyük yalanlardandır. kendisine tarihçi diyen ama daha parti manifestosunu okumamış kişiler tarafından şiddetle savunulur. bak direkt kendim yazıyorum kitaptan;

  "ama siz komünistler kadınların ortaklaşalığını getirmek istiyorsunuz diye tüm burjuvazi koro halinde yüzümüze haykırmakta.

  burjuva, kendi karısını salt bir üretim aracı olarak görüyor. dolayısıyla, üretim araçları ortaklaşa kullanılmalıdır, sözünü duyar duymaz, bu ortaklaşalık kaderinin aynı şekilde kadınları da kapsamasından başka bir şey düşünemiyor.

  tam tersine kadınların bu salt üretim aracı olarak kullanılma durumunu ortadan kaldırmaktır söz konusu olan, burjuva bunu kavrayamıyor işte."

  kaynak: komünist parti manifestosu 8. basım, evrensel basım yayın.
  2 ... sorgulayan penguen
 10. 10.
  Komünizm ayağına Gavatlığınıza kılıf aramayın beyler... milletin karısına kızına göz dikeceğinize önce evdeki karılarınıza kızlarınıza sahip çıkın.
  4 ... fehmi efe