1. 1.
    Şimdi komünizm herkesi eşit şartlar altında kucaklamaktır. kimse yüksek değildir ne ekilirse onu biçmektir ancak böyle bir düzen hiçbir zaman hayata geçmedi. Kim başa geçtiyse kendi çıkarlarını düşündü Rusya da ve çin de. Uzun lafın kısası insanoğlu yapamadı. Karıncalar misali olmalı.
    4 -3 ... kale3112
  2. 2.
    Komünizm - Sosyalizm ütopik değildir elbet ki kapitalizm in çökmesi durumunda Karl Marx gibi liderler çıkacak ve Sosyalizmi yaşatacaktır.
    3 -4 ... glapnak
  3. 3.
    distopya da olabilir. ayı da çıkabilir...
    2 ... maria barbas
  4. 4.
    bunun neresi ütopya ya benim iq 120 atıyorum adamınki 80 ama aynı standart şartlarda bir evde oturuyoruz. çalışsaydık benim daha fazla şeyim olacaktı.

gerçek eşitlik bu değildir, işçiye alın teri kurumadan hakkını veren islam devletidir, hristiyan vatandaşı ile mahkemeye düşüp mahkum olan müslüman yöneticinin olduğu islam devleti.
    2 -4 ... masklavi
  5. 5.
    kapitalizme karşı sistem.

ezen ve ezilen dengesi değişmedikçe anlamı olmayacaktır.
    1 ... monsterman34
  6. 6.
    Nefs ile alakalı biraz da komünizm.

Yani diyor ki sana evin araban olur yiyecek içeceğin olur. Daha da fazla bir şey isteme. Ama bu sefer de insanlar diyor ki e bu bana yetmez ki bana villa verin bu arabayı değiştirin işte daha iyisini verin... Komünizm bu yüzden nefse yenik düşüyor

Ama aynı adama kapitalizmi getiriyorsun. Bu sefer şato da alma imkanı oluyor Ferrari de ama bu adam tabi bu sefer bunların hiçbirisini alamıyor. Komünizm de alacağını almak için de ömrünü harcıyor birçok insan.

Ama sadece alabilecek olma imkanı olduğu için kapitalizmi seçiyor. Halbuki kapitalizm de sınıf atlamak kast sisteminde sınıf atlamak gibi bir şey günümüzde çok çok zor. Yani normal bir işçinin yapamayacağı şeyler Lükse kaçmak ama kapitalizm sen de alabilirsin diyerek milleti kandırıyor. Daha çok çalışarak kapitalizm de hiçbir şey elde edemezsiniz. Daha çok çalıştırarak elde edebilirsiniz mantığı anlayabildiniz sanırım. Kapitalizm de kazanmak için insanları kullanmanız bir gereklilik bir şarttır.
    2 ... keyf kahyasi
  7. 7.
    Sadece teoride kalmış, komünizm diye çıkılan yolda en fazla sosyalizme kadar gelinebilmiş, teoride mükemmel olmakla birlikte insanın doğasına ters yönetim şekli. insan denen varlıkta ego, bencillik denilen şey oldukça pratikte uygulanması imkansız.
    SSCB nin, çin in yada kore nin komünizm ile yönetildiğini söylemek en basit tanımıyla cahillik, komiklik.
    Ben komünistim demekle komünizm olmuyor.
    Şu anda gerçek komünizm fikrine dünyada en yakın ülke isviçredir ki, onlar bile şu an gerçek sosyalizmi yaşayıp, hala Komünizm den uzaktalar.
    2 ... dinsiz kitapsiz kafir
  8. 8.
    komünizm devleti sosyalist bir uygulamayla mesela Almanya 'da Fransa 'da uygulanmaktadır.

Vergisini iyi toplayan - sosyal sistemleri güçlü bi şekilde yürürlükte olan tüm devletler direkt sosyalist anlayış içerisinde bulunan devletlerdir.

Almanya Hollanda Fransa gibi devletler - sosyal sistemleri eski sovyetler birliğindekinden daha sağlam devletlerdir.

Komünizm toplanan verginin eşit şekilde paylaşılmasıyla çok ilgilidir. Bu konunun üstadlarıysa yukarıda saydığım devletlerdir.
    1 -1 ... paganviodio
  9. 9.
    doğru zira komünizm devleti ortadan kaldırmayı amaçlar. şimdi dağılın liseliler.
    1 ... ibni maymun
  10. 10.
    her devrimin başarılı olduğunda ilk olarak kendi çocuklarını yeme gibi bi huyu vardır
    ... kedipipimi7