1. 1.
  Gerçekliği tartışılmayacağı gibi kendine komünist diyen bir çoğunun "demokrasi" yi dilinden düşürmemesi ile çelişen hakikattir. Komünizm anti-demokratik bir harekettir tıpkı faşizm gibi. Tıpkı monarşi gibi... Demokrasiye dayanan hiçbir temeli yoktur.

  Aşağıdaki videoda yaşananlarda komünizmin çok sıradan bir olayda dahi anti-demokratik olduğunun kanıtıdır. * adnan oktar ve ekibinden nefret ettiğim gerçeğini değiştirmez tabi bu. Evrimi eğer bu şekilde savunacak isen evrimi nasıl kanıtlayabilirsin? Birde videodaki çocukların tiplerine bir bakın allah aşkına... Çoğu höt denildiğinde etrafa çil yavrusu gibi dağılacak tipler. Burada DHKP/C li olanları, ibocu olanları ayırıyorum tabi. Onlar keskindir böyle bir şeyle uğraşmazlar bile. En fazla orayı yıkarlar... *

  Ancak TKP'li, Ödp'li, tgb li olanlar böyledir... he ayrıca adnan hocanın fosil sergilerinin bir boka yaramadığına katılıyorum. Zaten kendisi de gereksiz biri ama peki ya demokrasi?

  https://video.uludagsozluk.com/v/komünizm-anti-demokrasidir-71157/  düdüt: illa adnan oktar'a küfür mü edeyim! adanan oktar ağzı ile yazılmamıştır bu entry be allahın dingili. adnan oktar ağzı ile yazılsaydı böyle olmazdı içeriği çünkü. Madem komünist olduğunu iddia ediyorsun o zaman anti-demokrasi olduğunu kabul et komünizmin!

  iki dakika ideolojini savunmak bu kadar mı zor!

  düdüt2: burada adnan oktar ın tek bir bilgisi yoktur keko! burada bir yorum ve altında sergiyi kaldırmak isteyenlerin çıkardığı tartışmanın videosu vardır. herifi 1 defa dahi okumadım. kendine mesih diyen adamın nesini okuyayım amk.
  1 -3 ... kurtcebe noyan
 2. 2.
  saçma sapan bir iddiadır.

  adnan oktar ağzıyla yazılan, adnan oktar videosu kaynaklı entrylerin hiçbir komünist tarafından ciddiye alınacağını sanmıyorum.

  adnan oktar videosu paylaşıp yok yeaa ne adnan oktar'ı yapan ikiyüzlüleri de ortaya dökmüştür.
  2 -2 ... godspeed you black emperor
 3. 3.
  akp defol üniversiteler bizimdir diyen bir zihniyetin kısa özeti cümle. ne bekliyordunuz ki bu tıynetsiz karaktersizlerden. işlerine geldiklerinde defol git derler, kovulunca da burası bizim derler.

  bunun adı omurgasızlıktır, karektersizliktir, ahlaksızlıktır.
  1 -3 ... diye yaziyorum ben
 4. 4.
  demokrasi çok üstün bir halt olmayıp düşünce ifade etmekten öte değildir. senin sağlık sigortan yoksa, eğitimin yerlerdeyse ve karnın açsa bunlar demokrasi ile mi düzelecek?
  1 -1 ... blackrainbow
 5. 5.
  marx'ın düşüncelerini yazmanın bazı cahil yazarlar üzerindeki komik sonucu. marx'ın düşüncelerindeki komunizm ile marksist hukuk sisteminin farklılıkları dağlar kadardır. unutulmaması gereken; marksist hukuk sistemi marks'ın düşüncesi değil, marksizimin leninist yorumudur, lenin'in icadıdır. tıpkı adam smith'e liberalizmin kurucusu denmesi gibi...
  1 -1 ... kadiderki
 6. 6.
  dikta bir rejimin antidemokratik bir rejim olduğunu söylemek için aynştayn olmaya gerek yok. Ancak bu rejimin antidemokratik olmadığını söylemek için gezi zekalı olmak gerekir.
  2 -1 ... kurtcebe noyan
 7. 7.
  burjuva demokrasisi açısından doğru önermedir. sosyalist teori, sınıfsız, baskısız, sömürüsüz tam eşitliğin sağlandığı gerçek demokrasi, yani komünizm aşamasına geçilmesi için proletarya diktatörlüğü önerir.
  -1 ... zarbut
 8. 8.
  en yakın komünist ülke uçakla 8 saat mesafede ama bazıları bütün ömrünü komünizmle savaşmaya adamış. naapsın adam sıkıntıdan patlasın mı?
  1 -1 ... tea man
 9. 9.
  serbest piyasa rejiminin pek demokratik olduğunu düşünenlerin sanrısıdır genelde. halbuki orada da demokrasi paran ve gücün kadar vardır.
  1 ... katiolanherseybuharlasiyor
 10. 10.
  komünizmin asıl amacına bakıldığında haklı olan önermedir. ancak özellikle ülkemiz komünistlerinin bunu uygulamadığı da bir gerçektir.yine de demokrasi din allah kitap diyenlerden daha demokratiktirler.
  ... hybris