1. 1.
  Siyasal islamcıların ve komünistlerin bir çok ortak düşmanı ve fikri vardır. Bu düşmanlardan önde gelenlerden biri Türk milletinin bel kemiği olan Türk Silahlı Kuvvetleridir!

  iki siyasi hareketinde önündeki en büyük engel ordudur ve ordu akp hükumeti tarafından resmen hırpalanmış bir çok paşa, subay, astsubay gözaltına alınmıştır. kürt terörü, radikal islami ve komünist terör ile mücadele eden tsk'nın generalleri cezalandırılmıştır. Bu sebeple komünistler içten içe recep tayyip erdoğan'a sempati duymaktadır.

  Çünkü bu komünistlerden herhangi biri yönetime gelse ilk uğraşacağı birim tsk dır. Akp bunu yapmıştır...

  (bkz: içten yanmalı motor) *
  3 -5 ... kurtcebe noyan
 2. 2.
  nato üyesi bir ülkenin komuta kademesinin nato subayı olduğu ve dünyanın en büyük savaş örgütüne bağlılık yemini ettiği tsk yi olduğu yerden çok farklı yere koyan cahil söylemidir.

  doğrudur komünizme karşı konumlanmıştır tsk ama bugün akp ile arasında virgüllük bir açı bile bulunmamaktadır. zaten ikiz kardeştir bunlar.

  (bkz: durun siz kardeşsiniz)
  1 -2 ... karayosunu
 3. 3.
  düşmanımın düşmanı benım dostumdur mantığındandır.
  3 -1 ... teflon
 4. 4.
  içten içe değil açıktan açığa verilen destektir.

  (bkz: ahmet altan)
  (bkz: taraf)
  (bkz: murat belge)
  (bkz: yıldırım türker)
  (bkz: ece temelkuran)

  gerçi son ikisi yobazlardan tekmeyi yedi. yobazlar artık bunların desteğine ihtiyaç duymayacak kadar güçlendiler.

  yobazlar bunları daha ziyade kendilerine oy vermeyen şehirli kesimin kafasını karıştırmak için kullandılar. çünkü solcuların okur-yazar tiyatroya gider şehirli insanlar üzerinde büyük etkisi vardır.
  ... arbutus unedo
 5. 5.
  çay koyma vakti gelmiş yazar üfürüğü.

  a. k. partisi destekçisi olarak görünen ve kendini "sol" yelpaZenin herhangi bir yerinde gören kişiler, liberalizmle solu aynı potada eritmeye çalışan kişilerdir. terimsel karşılıkları birbirini andırsa da liberalizm ve genel anlamda sol, birbiriyle çatışan yaklaşımlardır. liberalizm liberty, yani serbestlik kökünden hareket eder. sol ise freedom, yani özgürlük kökünden. iki kavram aynıymış gibi görünse de aslında çok farklı şeyleri ifade eder.

  basit bir anlatımla :

  serbestlik, araçta şoförün yanında oturmaktır. istediğin her şeyi yapabilirsin. uyuyabilirsin mesela. etrafı seyredebilir, arkaya dönüp çanta karıştırabilir, yemek yiyebilir veya bilgisayar kurcalayabilirsin. sorumluluğu pek yoktur. zorunluluğu da. ama şoföre gebesindir. o nereye giderse sen de oraya.

  özgürlük, aracı sürmektir. dikkatli olmak zorundasındır. yola bakmalı, uyumamalı, başka bir şeyle ilgilenmemeli ve saire. sorumlulukları ve zorunlulukları vardır özgürlüğün. ama direksiyon sendedir. kimseye borçlu da değilsindir gebe de. kendi yolunu kendin belirlersin. canın istediğinde mola verir istemediğinde devam edersin.

  yani kısaca, a. k. partisine destek verenler, gebeliği kabul eden liberallerdir. devrimci veya daha dar ifadesiyle (başlıktaki iddiaya uygun olsun aynı zamanda) komünistler direksiyonu kendileri tutmak ister. elin s.kiyle gerdeğe girmezler.
  1 -2 ... gkhnvural
 6. 6.
  liberalizm ile komünizmi birbirine karıştırmış cahil, cühela söylemidir.

  eğitim şart tabii ki ama bu satırları yazabilen bir cahil hiç olmazsa wikipedia kullanabilir ve eğer düşünebilme yeteneği hala varsa islamcılara liberallerin neden destek verdiğini görebilir.

  http://tr.wikipedia.org/w...%C4%B0slamc%C4%B1l%C4%B1k
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Liberalizm
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Kominizm
  2 -2 ... bishma
 7. 7.
  tsk subayları yargılanıp ceza aldıkça evinde grup yorum dinleyerek halay çeken bir çok komünist vardır. bu desteklerini seçim zamanında " yea zetannn %0.3 oy alıyozz o da iktidar partisine gidiyorrr, hehhe paşalar sayemizde yargılanıyooo" diyerek göstermiştir bir çoğu.
  -1 ... kurtcebe noyan
 8. 8.
  sözlükte bile açık bir şekilde görülen durum.
  -1 ... alwayspiizbecauseizmitliyiz
 9. 9.
  üstlerine düşen ülke içi kaos ortamını en iyi şekilde tekrar oynamaya başladıkları için açıkça görülebilen durum.

  akp kaos isterse komünistler kaos ortamını sağlar. tabi kürtçülerle beraber.
  1 -1 ... kurtcebe noyan
 10. 10.
  tarihin hiçbiryerinde komünistler vatan hainleriyle işbirliği yapmamıştır şimdi de yapmaz bu yüzden geçersiz önermedir.

  (bkz: 6ncı filo karşısında namaz kılanlar)
  1 -2 ... godspeed you black emperor