bugün

(bkz: Bi bitmediniz amk)

Akp'nin sosyal kelle avcılığı, kemalistlere de sirayet edince de hiç çekilmiyor. Hayır, adamı Atatürkçü sanıp oy veren mi vardı sanki.

Ben de komünistim ben de anmadım.

Düzeltme; ünlü bi yazar diil, tivitır teyzesiymiş. Sıradan vatandaşların bu iklimden etkilenmesi normal. Çünkü; akp ülkeyi delirtti.
görsel
Komünistlerin Atatürk'ü seveceğini sanmıyorum.
Atatürk komünist değildi. Komünizm karşıtiydı.
komünist olduğu için olabilir mi acaba, diye düşündüren durumdur. manyak mısınız kardeşim siz? bir kişi hem komünist olacak hem de atatürk e derin sevgi besleyecek öyle mi?
ah benim saftirik, sözde atatürkçü, özde ağır cahil, yalandan medeni çoğunluğum.
gerçekten acınası haldesiniz, her akp karşıtıyım diyene elinizde tuzlukla koşarsanız daha çok hayal kırıklığı yaşarsınız.
normaldir.

ekrem imamoğlu da anıtkabir'e gitmedi 10 kasım'da, o da gündeme gelmedi.
Bu ülkenin sağcısı solcusu, komünist milliyetçisi, şeriatçı laik olanı vb hangi din kimlik ideoloji sahibi olursa olsun (maço erkeği ile feministi vs) hepsi aynı seviyede zekâ sahibi olduğunu anladınız mı?
Rahmetli aziz nesin...
Çok az yüzde vermiş.
bundan bizene olması. babamda unutmuş anmamış. terörist mi şimdi bizim peder.
görsel
olsun be oğlum adam nohut topluyor.

megri megri len aq, osman öcalan trt'ye çıktı len aq.
mesela ben, komünistim ve 10 kasımda atatürk'ü özel olarak anmıyorum. ama atatürk hakkında şunu düşünüyorum; bu halkın başına gelen en kıymetli şeydir. evet atatürk benim istediğim gibi bir lider değil, bir komünist lider değil. ancak hayatta her şey akla kara olmuyor. örneğin laiklik dediğimiz şey, farkında olmadığımız ama muhteşem bir şeydir ve bunun mimarı da atatürk'tür. siyasi bir dehadır kendisi. ancak çocukluğundan ve gençliğinden gelen ulusalcılık kimliğinin ağırlığı onu aşırı bir milliyetçiliğe itmiştir. kim bilir belki bu da o yıllarda siyasi olarak bir duruştur. ~fazla iyimserlik oldu
~
atatürk'ün komünistlerle ilgili 'gördüğünüz yerde ezilmesi gerekir' dediğinin iddia edildiği o meşhur lafa gelince, yok öyle bir şey. bunu dediğine ya da yazdığına dair bir kaynak yok!
Komunistler Atatürkü sevmez ki zaten aq neye şaşırdınız bu kadar mal mısınız?