bugün

msn i açtığı an online listesinde herkesi çevirim içinden başka bir durumda gören kişinin kendini meşgul gibi göstermesidir. ha diğerleri gerçekten meşgul müdür bilinmez ama konuşmaya kalksanız hepsi de konuşur. ilginçtir, çevirim içi olmak bi an yalnız hissettirir insanı. * *
müzik dinlerken msn'de gelen iletinin zırıltısını duymamak için durum değiştiren kişidir.
cidden meşgul olan hatta sadece cevap yazamayacağı zaman meşgul görünen kimselerin nefret ettiği tiplerdir. zira cidden meşguldür onlar zaten msn de muhtemelen gizlidir *. sonra tabi bu kolpa tipler bolca bulunduğundan sen cevap veremediğinde triplerle boğuşursun. vayy be benimle ilgilenemeyecek kadar meşgulsün heralde, sen meşgulsen ben daha meşgulüm, meşgul ayağına iplemiyorsun demi öyle olsun bakalım vb. lafları yer bir de durumu toplamayı çalışırsın. uzak durulası, hepsinin köküne kibrit suyu cinsinden tiplerdir.
msn'in x şimdi oturum açtı tıngırtısından ve akabinde gelen tın! sesinden kurtulmak isteyen kullanıcıdır. bu hede önlenirse çevrimiçi olmaya razıdır.
msn nin çıkardığı absürd sesleri duuymamk için kullanıcını verdiği haklı tepkidir.
kendini meşgul göstererek, konuşmak istemediği kişilerle konuşmamak için bir bahanesi olsun diye düşünebilen de bir insan olabilir.
(bkz: sur duvarı)
efenim yalancıdır bunlar *, işlerine gelirse meşgullük falan dinlemez konuşmaya atlarlar.
kolpadan dışarda görünen msn kullanıcısından daha kötü değildir. hadi insan meşguldür ama bilgisayar başında meşguldür hem meşgüldür hemde arada yazanlara insanlık edip cevap vermektedir. ya sana ne demeli eyy dışarda görünen kolpacı. hiç bi şey dememeli efendim muhattap olunmamalı bunlarla. *
zırt pırt taciz edilmekten bıkmış msn kullanıcısıdır. ağız tadıyla oyun oynamak istiyordur pc de.
meşgul olan kişiye bir şeyler yazmamakla çözümlendirilebilecek hadise. şöyle oluyor efendim. bir insan meşgul görünüyorsa bilin ki özel işleri vardır. ama bir insan meşgul görünüp de size yazıyorsa bilin ki o insanın özel işi sizsinizdir. gelelim en önemli ayrıntıya; eğer bunların hiç birisi geçerli değil ise biliniz ki o msn kullanıcısı denyodur.

ayrıca belirtmek istedim, eğer windows ortamındaysanız ve live msn veya normal msn kullanıyorsanız, sesleri apatmak için; araçlar/seçenekler/uyarılar ve sesler sekmesini kullanabilir, rahat edebilirsiniz.
* *
yalandır, inanmayınız!.. meşgul olanın msn de işine!...
"mÂdem meşgulsün msn'De ne işin var" diye eleştirilen.

o değil de bu kişilerin önemli bir bölümünün aslında -meşgulsüzlükten- ekran başında mayışma belirtileri gösterdiği, "biri bir şey yazsa da iki saniye geç cevap verip yarım saat konuşsam" diye salyalarını klavyesine akıtan tipler olduğu, %95 güvenle tarafımca görülendir.
msn messenger ' in cevrim ici ol / cevrimdısı ol ozelliginin ardarda kullanılmasına karsı bir onlem niteligindedir. (bkz: ben kendimden biliyorum)

bir de bunların "-yazmayın" versiyonu vardır insan "e kapat o zaman kardeşim" demekten kendini alamaz.
kişisel iletisinde çok sinirliyim sakın yazmayın yazan msn kullanıcısıdır.
dışarıda yaptığında gerçekten meşgul olan biridir. çevirmdışı yaparsa da dışardadır.
ben önemli adamım imajı vermeye çalışan aylak.
titretilmekten hoşlanmayan ve her çevrimiçi olan için uyarı sesi almak istemeyen kullanıcıdır.

(bkz: derberker)
kolpadan insanlarla konuşmak istemeyen insandır...
inadına rahatsız edilesi kullanıcıdır. emin olun oradadır. bazıları cidden meşguldur (bkz: wolf), bunlar zaten size meşgul olduğunu bildirecek insanlığa sahiptir. ama bu kolpadan meşgul olanlara uygun yemi atarsanız, sazan gibi atlayacaklardır. güvenin bana.
canı sıkkın, gereksiz bir sürü kişiye msn vermiş, işin içinden çıkamayan, sonrada hesap kapatan kişidir.
bu insanlar aynı zamanda iletilerine neden meşgul olduklarınıda yazarlar hatta " yokum ulan işte anlasanızda işim var. " şeklinde azarlarlar adamı. bir diğer modelleride durumlarını meşgul gösterir ve iletilerine " işim var titretin bişey olursa yada çaldırın beni telden " tarzında cümlelerle de yönlendirirler adamı. herkesin listesinde en az bir tane bulunur bu kolpalardan.
müzik dinlerken araya karışan -daring-during-lülülü- tarzı seslerden kurtulmak için kolpa durumuna düşmeyi kabul etmiş insandır...
pc'nin başında birisi mesaj atsada muhabbete girsem diye yanıp tutuşan insandır kendileri.