bugün

akp hükümetinin ne zaman cesaret edip kanunlaştıracağını merak ettiğim yetkidir.
ülke elden gidiyor, polis biber gazı sıkabiliyor, gencecik fidanlar hiç bilmedikleri coğrafyalarda keklik gibi avlanıyor!
akp gibi muhafazakar demokrat kafaların asla cesaret edemeyeceği yetkidir.
hümanistlerin karşı çıkacağı bir durum. fakat biz şehit verirken meydanda göremediğimiz hümanistler ilginç.
vur emri her daim var zaten. adama silahı boşuna mı veriyorlar? şartlar olgunlaştığında tabi ki çekip vuracak. ayrıca yeri geldiğinde kullanmamanın da cezası vardır.
(bkz: tek çare vur emri)
orantılı güç diye bir realite varken polisin asla bir ipneyi, terörist yanlısını çekip vuramayacağı, dolayısıyla kullanamayacağı yetki. öyle ya efendim adam bana molotof atarken ben de yanımda getirmiş olduğum molotofları kullanmalıyım. taş atan masum çocuklara da ayrıca gül atmalıyız efendim. bu ülkede aşırı derecede hoşgörü eksikliği var zaten. taş atıp polisin gözünü çıkarana, kolunu bacağını yarana da taş atan çocuk yasasını çıkarırız ohhh ne ala memleket, türkiye cennet.
çabucak olması gerekendir. yaşama hakkı diyenler bok yesin. benim askerimin yaşama hakkı nerede peki?
ülkenin askerine polisine molotof atıp , dükkanları bankaları, olmadı otobüs duraklarını tahrip edip ertesi günü hiç bir şey olmamış gibi senlen benle aynı yerleri kullanan iblis soyları için aynı havayı tenefüs etmemek adına, acilen tatbik edilesi kısacası" kol gibi geçiresiyle" eş anlamlıdır.
türkiye gibi saygın devletin yapamayacağı şeydir.
devlet tarafından yapılmadığı takdirde kendini savunmak adına türk halkının yakın zamanda kendi kendine vereceği yetkidir.
ancak bir ergenden çıkabilecek fikir.
doğuda değil batıda öğrenciye karşı kullanılmasıyla sonuçlanacak durumdur.
birileri bu terörden nemalanıyor. kim siz düşünün.
türkiye için korkunç sonuçlanacak olan yetkidir.
gerilla savaşına yol açar. önceden sezilemeyen ve öngörülemeyen saldırılar.
vurdurmayı sizden öğrenecek değiliz!
olayı pkk'ya bağlayıp sıyrılmak kolay, türk halkı zaten mevcutta pkk'ya verilen tavizler konusunda oldukça rahatsız.
pkk bu denli semirdi, doğu'da bayrak diktiyse bu mevcut hükümetin hatası.

ancak, gezi parkında demokratik hakkını kullanan gençlere allah yarattı demeden girişen polisin birileri pkk mitinginde ''biji apo biji kürdistan'' diye bağırırken cep telefonlarında oyun oynadığını da gördü bu millet.

yine polisin taksim meydanında molotoflu göstericiyi oynayıp, oyunculukta da kaldığını gördü bu millet.

hükümet bu kararla acaba pkk'yı mı hedef alacak, kendini protesto eden halkı mı?
türkiye'nin daha da berbat bir yere doğru gittiğinin kanıtıdır.
güncel Önemli Başlıklar