1. 1.
  “ateşli silahlarla intihara teşebbüs eden yetişkinlerin hemen hepsinin kendilerini aynı yerden vurması tesadüf değildir. kafalarından.” der david foster wallace “bu su” adlı kısa kitabında. kesin bir ölümdür, ve şuna benzer bir şeyle devam eder; kafasına ateş etmeden önce kişi zaten ölmüştür. belki de bu yüzden kendisini asmıştır wallace, bilinmez…
  belki aşık olduğum kolları façalı kız da defalarca düşünmüştür intiharı. hani bileklerine o kesikleri atarken, şöyle derinlemesine kesmeyi. belki kesmiştir de, anlatmadı hiç. kolları bir kadının kollarına göre çok aykırı olsa da yüz çizgileri, bakışlarındaki derinlik bir kadına göre çok daha anlamlı, güzel. aynı neslin çocuklarıyız ve neslimizin kolları façalı. yirmili yaşlarında kollarını acımasızca kesiklere boğmak için insanın ne gibi acılar yaşaması gerekir. etrafa zarar vermemenin ya da verememenin bir sonucu mu o kesikler? sokaklarda, otobüslerde, parklarda, kafelerde kolları façalı dolaşan bu nesli kim bu hale getirdi. kim onları bu kadar acımasızlaştırdı/acısızlaştırdı. bunun sonucunda tıpkı wallace’in dediği gibi kafalarına sıkacak yaşa gelmeyi mi bekliyor bu nesil?
  kolları façalı bir kıza aşık olmak ne demek? belki bakışların attığı façalardan bahsetmek gerek. oysa hiç halim yok. uzun süre o kesici bakışlara maruz kalamadığım gibi insanın kendisine bu denli zarar vermesine da anlam veremiyorum. ya da bir dakika. acaba acıdan bihaber miyim? belki kolları façalı bir kızı sevmekle tadacağım acıyı.
  6 ... sokak lambasindan gelen ses
 2. 2.
  mallıktır.

  bileklerini kesen bir kız anlayışla karşılanabilir, ama şov olsun diye faça atan kız ne kadar dışlansa hatta taşlansa azdır.

  (bkz: faça ile bilek kesme arasında fark)
  1 -1 ... kosmayan adam
 3. 3.
  son derece doğal olan bir eylemdir. çocukken yapmış bir cahillik belki de pişman şimdi. ben de çok gördüm kolu façalı kız ama sorunca pişman olduğunu dile getirenler çok. peşin hükümlü olmamak lazım.
  2 ... dead poet society
 4. 3.
  hiperaktivite veya çeşitli psikolojik rahatsızlıklardan müzdarip olduğunu düşündüğüm kızdır. aşıkta olunabilir.
  ... emma goldman