1. 1.
  ortaokul yıllarında her gencin denediği kimyasal tepkimedir. artık fen hocasının homojen karışım deneylerinden mi etkilenmiştir bu küçük einstein bilinmez, fakat ben bu kadar iyi niyetli düşünmeyeceğim bu ibnelerin hakkında. ibne dediysem bu karışımı yapanlara değil, bunu yapıp arkadaşlarına yapmasını söyleyen ibneleredir sözüm.

  genellikle doğum günlerinde yapılır bu karışım. en gaz arkadaş 'beyler kolayla fantayı karıştırınca sprite oluyor lan' diyerek atılır. bildiğiniz, tanıdığınız ibnedir lan bu. bütün çocukların hayalleriyle oynar. amacı ikisinden de içebilmektir ve bu amaç uğruna götünden bilgi sıkmaktan çekinmez. bir bakın doğum gününüzde kamera kayıtlarınız varsa, bu ibelerin gözlerine. siz mumları üfleyip o çok sevdiğiniz bisikletin alınmasını dilerken, bunun gözlerini fıldır fıldır dönüyor olarak göreceksiniz. Ve kolalar dökülürken, adeta microsoft yıllık kar toplantısının tartışıldığı bir edayla herkesin sesini bastırır ve aklındaki uçuk fikirleri bir bir anlatır bu ibne. gaza gelen ve o yıllarda nba e gidip ülkemizi temsil eden hidayet in sprite içişini hayal edip susuzluklarını gidermek için karışımı yaparlar. velhasıl, bu karışımı yapanlardan birisi olarak söyleyebilirimki; senin ağzına edeyim ben. ne sprite ı lan bildiğin idrar bu. yıllarca bizde etrafımızdakilera anlattık, sprite tadını alamasak bile o heyecanı yaşatmak için 'aynı sprite oluyor' dedik. sprite satışlarını azalttık bu uğurda. reklam veremez oldular kanallara.
  3 -1 ... boslukta suzulen
 2. 2.
  (bkz: çocukluk fantezileri)
  2 ... nakata
 3. 3.
  (bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
  3 ... bado
 4. 4.
  (bkz: fantayla pepsi blueyu karıştırıp pepsi green yapma)
  1 ... chersky
 5. 5.
  ben bır hamburgerci çalışanı olarak özellikle fanta kola karışımı içenler tanıdığım için garip gelemeyen eylem. ama kola zero olcak yoksa olmuyormuş. teeeee allam ne insanlar var dünyada...
  1 ... duskirigi
 6. 6.
  çocukken yapılan bir eylemdir.
  1 ... benkullanici