bugün

dikkate alınmamanın göstergesidir. hele bir de öğretmene selam verrince cevap alamamak vardır ki düşman başına...
(bkz: öküz öldü ortaklık bozuldu)
Hayattan sogumaya sebeptir. Aramizdaki iliski sadece ticaret miydi esnaf amcağğ??
hayırlı işler denip cevap alınmamasıyla aynı şeydir.
esnafın mutsuz olduğuna delalettir. türkiye'nin can sıkıcı gerçeklerinden biridir.
sosyal sorumluluktan bihaber esnaftır. sonra ben neden büyüyemiyorum.
esnafın kaybettiği durum. görsün o müşterinin iyi niyetli hisleriyle oynamak ne demekmiş..
bir daha o esnaftan alış veriş yapmama nedenidir.
Tüm zorlukları bir küreğe doldurup, kürekle beraber ağzının hakortasından içeri sokulası insan modeli.
hiç bir kelimenin gerçekleşmeyecek olmasından dolayıdır. siz o esnafın nelerle uğraştığını biliyor musunuz?

vergisi, çocukların geçimi, dükkan kirası, maliyesi. kolay gelsin diyeceksin ne olacak, kolay gelmiyor.
selam almayan adam gibidir. (bkz: selam vermeyen orospudur,selam almayan orospu çocuğudur.)
bir eyvallah demeyle belki kalan günümüzün daha güzel geçmesini sağlayacak olan ama bunu çok gören esnaftır. inşallah hep küçük esnaf kal emi şirket olama.
bunun bir benzeri devlet dairelerinde mevcuttur. teşekkür edersin suratına bile bakmaz.
sinir bozucudur.
zor gelmediği icin cevap vermeyen esnaftir.
Canı sıkkın Kobinin yaptığı -daha doğrusu yapmadığı- eylemdir.
(bkz: amına koyayım ben onun çok ayıp etmiş)
Bizim laz bakkal vardı. Aynen böyleydi. Bir insan hiçmi değişmez aradan 3 sene geçti. Adamın sırtında yine aynı ceket yine aynı yerde suratsız bir şekilde oturuyor. Şeytan diyoki çıkarken asıl o koca burnuna hayat belirtisi varmı yokmu kontrol et.
bu kadar zor artık insanların gülümsemesi, tebessüm etmesi. ne ara bu kadar mutsuz olduk biz?
insanlıktan nasibini almamış olan insandır, bu aralar sıkça başıma gelen şey.
özellikle market kasalarında denk gelir bu tipler, önce tüm suratsızlıklarıyla süzer bu çalışanlar "özellikle kadın çalışanlar kadın müşterilere" sonra işlem biter teşekkür edilir arkasından kolay gelsin hatta iyi çalışmalar bile denir. çıt yok karşı taraftan, gerçi beklenmeden çıkılır o yerden kafada pişmanlıkla.
hayattan soğuma nedenlerinden sadece birisi.
insanın sinirini bozan durumdur. cevap alamayınca bir anlık gafletle "şerefsiz, inşallah dükkanına kimse adım atmaz, o resimlerdeki veresiye veren esnafın haline düşersin umarım" diyerek bedduaya bile başlanır.
Hayatından bezmiş, kaba ya da umursamaz esnaftır. Takmayın, siz üzülürsünüz.
Zoru seven esnaftir. Bu yuzden kolay gelsin demeniz hosuna gitmemis olabilir... Belki de esnaf o an dalgindir ve sizi duymamistir. Bilemeyiz.
ne halin varsa gör diye üstüne gidilmelidir.
eğer duyduğu halde cevap vermiyorsa bir daha uğranılmaması gereken esnaftır insanlıktan anlamaz sonuçta bedava bir şey almıyoruz iyi bir dilek sunuyorsun karşılık olarak teşekkür etmek zor değil. neden gaza gelip şu saatte atarlandım lan ben.
güncel Önemli Başlıklar