bugün

evet arkadaşlar, yine bir ramazan ayı ile daha birlikte olmanın coşkusu ve gururunu yaşıyoruz.

kutlu olsun!

neyse lan, 29 ekim seramonisi gibi girdik ama, neyse , evet arkadaşlar, yine ramazan ayı gelmeden 1001 çeşit kola reklamının iftar sofralarına geldiğine şahit olduk.

tamam arkadaş, dini duygularla oynayıp prim yapmak güzel bir şey tabi, e ama biraz gerçekci olun amk! ne lan o 8 kişilik iftar masasında 4 adet 2.5 litrelik kola ? masadakilerin çoğu da yaşlı zaten. kim içecek o kadar kolayı ?

pepsi reklamlarında durum böyle, coca cola reklamları biraz daha gerçekci gibi, en azından masadaki kola sayısı biraz daha az.

ha bir de şöyle bir durum var, top atılıp imam okumaya başladığı anda herkes kolaya saldırıyor. lan bsg arkadaş. aç karna kola mı içilir ? tıkar adamı tıkar, önce bir bardak su iç, çorbanı ye, ondan sonra yemekle beraber istediğin kadar içersin zaten. reklam diye bu kadar yarraklık da olmaz ki canım !

şöyle de bir durum var ki, sanki türk insanı müsrifmiş gibi iftar sofrasında bulunan 4 şişe kolanın 4 ü de aynı anda açılıyor. lan var mı böyle bir türk aile yapısı türkiye de ? kola yemek masasında bulunuyorsa birisi açılır, bitene kadar o içilir, sonra diğeri açılır, yoksa gazı kaçar meletin. haa, bir de bok varmış gibi kola açıldığında gülüyor o yaşlı amcalar teyzeler, lan yarraam ben 15 senedir oruç tutuyorum, ne zaman babannem büyükbabam iftara gelse, ben kola alsam, yine mi aldın şunu, içme oğlum sağlığa zararlı hede hödö beyin yıkıyorlar.

bu nasıl bir dünya lan ?