bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kolanın gazının kaçmasına, boşluklardan fıslamasını önlediğini düşündüğüm ya da sırf alttan belirli bir açıyla bakılınca kazanılan hediyenin görülmemesi için tasarlandığını düşündüğüm uyduruk plastik şeritimsi hede.
    10 -1 ... mey
  2. 2.
    (bkz: gazoz kapaklarının altındaki mavi plastik)
    (bkz: bira kapaklarının altındaki mavi plastik)

-1 ... yasakani
  3. 3.
    kolanın kapağındaki şifre, bedava kola vs. yazılarının görülmesini engelleyen, çatalla, bıçakla veya benzer aletlerle çıkarılıp atılması farz olan cisimcik.
    1 ... 6.4.r.1.$.h
  4. 4.
    şişenin içindeki en önemli parçadır. eğer, bu mavi plastik şeyi çıkarıp kola şisesini ters çevirirseniz güzel görünümlü bir fıskiye ye sahip olabilirsiniz.. *
    4 ... montezumas
  5. 5.
    güya kolanın asidinin kaçmamasını sağlayacak olan aparat.
    ama sonuç ortada.
    2 ... asiti kaçmış kola
  6. 6.
    özellikle coca cola şişelerindekiler, şişenin kapağı hayvani şekilde sıkılırsa, şişenin ağızı ile -sıkışmaya bağlı olarak- kesilip şişenin içine filan düşebilmektedir.
    ... bahdeniz
  7. 7.
    ağızda ciklet gibi çiğnenmesi çok zevkli olan parçacık. ya da 10 yaşına kadar öyle idi.
    4 ... st27
  8. 8.
    bir nevi conta olduğunu düşünüyorum.
    2 ... kiwo
  9. 9.
    coca-cola yetkililerince yapılan açıklamaya göre bu mavi plastiğin işlevini bize söylerlerse bizi öldürmek zorunda kalacaklarmış.
    3 -1 ... kevin
  10. 10.
    kapağın altında bilmem ne olacak diye promosyonlar yapıldığı dönemlerde bizi bayağı bir uğraştıran gereksiz plastik kaplama. ben çoğunlukla vazgeçerdim kaldırıp altına bakmaya çalışmaktan.
    -1 ... fishing guru