1. 1.
  tutkuyla opmenin işaretidir.
  2 ... ecivecivokke
 2. 2.
  gençlik döneminde tüm duygularınızı teslim edip yapılmaması gereken olaydır. akabinde bu öpücüğü verdiğiniz kişiyle yollarınız ayrılırsa aynı tadı ya da kokuyu asla duyamama gibi sonuçları olabilir.
  7 ... mechanix
 3. 3.
  babaanne öpmesidir.
  7 ... rs ne la
 4. 4.
  bebekleri ve sevdicegi öpme cesidi.

  ayni zamanda anne babamizin essek kadar olsak dahi bizi öpme bicimi.
  5 ... kapucino
 5. 5.
  sadece gerçekten sevilene, sadece gerçekten çok özlendiğinde, çok istendiğinde yapılan öpücüktür.
  5 -1 ... cilekrazzi
 6. 6.
  kıyaslarsak eğer, "sadece koklamak" bırak son düzlüğü daha start düzlüğünde sikermiş gibi geliyor bana. kat'a öpmeye kıyamamaktan bahsetmiyorum. başka bi şey bu koklama mevzusu, tarifi imkansız olanından. çok başka bi şey.
  2 -1 ... banainanma
 7. 7.
  hergün mütemadiyen benim minik sevimli mi kokulu köpeğime yaptığım eylem. içine çeke çeke öpmek benim miniğimi.. zira buna değecek ve bu hisleri yaşatacak bir ''insan'' dahi yok etrafta yani daha doğrusu kalbimde.
  2 -1 ... psykhero
 8. 8.
  öpmeyle yetinmeyen insanın yaptığı iştir. seven insanın yaptığı iştir , böyle yavaş yavaş öpmeden önce bi koklar içine çeker kokusunu , çok güzeldir. benim için çok güzeldir mesela koklayarak öpmek. çünkü onu öpüyorum ben. nadir de olsa..
  2 ... kendimihissedemiyorum
 9. 9.
  anne öpmesidir.
  4 ... sunja
 10. 10.
  yeni doğmuş bebeklerin çeşitli mikroplara karşı dirençsiz olmasından dolayı,çocuğun şapur şupur öpülmesiyle bulaşacak mikroplara karşı anne babanın misafirlerine getirdiği sınırlamadır.
  2 ... azapaza