1. .
    bir insanda en itici gelen şey nedir diye anket yapsalar en üste bunu yazar altına da üç dört satır boş bırakırım.

halı sahadayız. kofti başarı sahibimiz gol atmış, etraftan gazlamalar yükseliyor;
    - ne koydu beaaa. helal sana daşşanı yirim.
    golcümüz dudaklarını açmadan ağzını kulaklarına doğru yayarak başını öne eğer, "öhöm, öhöm, yok canım o kadar da değil."

içinden de iç sesi haykırır: " tabi olm ne sandın, buraların en acar topçusu benim, elimden tutan olsa real mardin'de oynardım yarraaağğm".

kızımız öss'de birinci olmuş. annesi misafirlerine takdim ediyor.
    - kızımız da, ayıptır söylemesi, öss de birinci oldu bu sene, boğaziçi mi bilkent mi yazsam diye helak oldu yavrucağız.
    misafirlerden "uuvvvv" sesleri yükselir. kız gözlerindeki ateş görülmesin diye yapmacık bi utangaçlıkla başını önüne eğer;
    - şansım da yardım etti.
    bu defa iç ses; "ne şansı be götüm çıktı fiziği, matematiği bitiricem diye, sizin salak kızların oğlan peşinde koşarken ben fizyolojik ihtiyaçlarımı bile erteledim. benim hakkım bu başarı, ben yaptım huleyn.

hasılı kelam; tevazu güzel bir haslet de her şeyin yapmacığı kötü ama tevazunun ki iğrenç oluyor be kardeşim.
    1 ... zampara kurbaga