bugün

bayramlarda seyranlarda yaşça küçük olan hanım kişisinin eşinin elini öpmesidir.
saygı, sevgi göstergesidir.
o adam eşinin ellerini ayaklarını yine öper. bu eşitsizlik değildir.
eli ayağı pis mi olur lan sevilen insanın.
şimdi çıkıp eşitiz ööööö mööö diyecekler gelmesin.

burada sevgi konuşur.
Eşi Elini öptü diye üstünlük hisseden koca, elini öptürmeden zaten üstün olduğunu düşünüyordur.

Eşim elimi öperse ben de onun elini öperim.
El öpmeyi oldum olası sevmem.

Ama o bunu kendi geleneğinde saygı kriteri sayıyorsa bundan gocunmam. Öperim, mutlu olsun.

Edit: saygı karşılıklı arkadaşlar. Kıt olmayın bu kadar. Kültürel farklar ifade ediş tarzını değiştiriyor. Farklı din, millet vs değiştiriyor ifade ediş tarzını.
eşime el filan öptürmem. o ne öyle biat kültürü, modeli gibi. eşim bana saygısını göstermek istiyorsa sarılması ve gerçekten saygı duyması yeterli.
Kadın(!) 9 yaşında, adamda(!) 40 küsür yaşındaysa normaldir.
dine ters bir uygulama olan el öpmek kadar saçma bir adet yok burdaki amaç sana biat ediyom demektir. ama eşin öpmesi iyidir. harçlığı kapar.
insanoğlunun başına ne geliyorsa şu el öpme sevdasından geliyor.
''Sevgi'' ve ''saygı'' gösterilecekse, ''sarılın'' ve ''dürüst'' olun yeter.
bulsam ben karımın ayağını öperim.
Benim olacak kadındır.
' Gelinlikle girilir, kefenle çıkılır' ı düstur edinmeye karşıyım. Ne alakası var?
Karşılıklı sevgi, saygı varsa öpülür.
Ben de öperim.
Hele o ellerle bana masaj yapıyorsa koklaya koklaya öperim*
Masaj önemli!
Alnına koymuyorsa anormal bir durum olmadığını gösterir, istediği yerini de öpebilir. Seven sevdiğini öpsün.
öpebilir ne var. aşkın içinde saygı da vardır. tabiki karşılıklı olacak şeylerdir bunlar.
el öpmek, alın öpmek, ayak öpmek. bunlarda ne var. sonsuz sevgi göstergeleridir bunlar.

ayıp değildir.

söverken utanmayız, severken mi utanacağız arkadaş.
Öyle kocanın aq.
hünkarım da derse tamam olur. bütün gün poğaça yiyip öşek gibi koşturuyoruz lan trafikte orada burada. akşamları yalandan da olsa şımartılmak ister bünye. bir tanede muhteşem süleyman asası almak lazım eve ritüel yapılır hünkarım derken.
" ARiFE günü ADAMIN AĞZINA MIÇ, bayramda elini öp " kadınıdır.
Abim arada şaka yollu fakat zorla elini öptürmeye çalışır. Öpmem çünkü El öpmek üstünlüğü kabul etmektir. Abim benden üstün değil.
Eşim de değil. Neden öpeyim? Benden güçlü olabilir, baskın olabilir, olsun da zaten!
Ama ben sevimli sevimli kolunun altına sokulup, göğsüne yatsam da bu baskınlığı hisseder zaten. El öpmek gereksiz bir eylem bence.
DEYMez yaa.
Parmaklarımı emmediği sürece bişey ifade etmez.