bugün

muhabbet halinde öğrenildiğinde sosyete kadının tavrının hemen değiştiği görülmüştür... güce tapan dişinin eylemidir...
-eşinizin mesleği nedir efendim?
+çaycı bizim herif...
-neyse iyi günler o zaman...

düşünülesi söylem...
-benim kocam senin kocana çakar...
+benimki de sana çakar.. bana çakıyor...
Geleceğini garanti altına alan ve bunun bilincinde olan akıllı kadındır.Bende aylık 10.000 ytl maaş alsam benim eşimde benim mesleğimle övünür. Biz şimdilik mesleğin kazandırdığıyla değil de isminin ağırlığı ile idare ediyoruz.
yıllarca emeğini, enerjisini, mesleği ile övünebileceği bir koca bulmak için harcamış olan kadındır. kendisi bir meslek edinmek için uğraşsa idi kendi mesleği ile övünebilme şansı olurdu.
kadınlar arasındaki o erkeklerin sittim sene anlamayacakları çekişmenin ürünüdür.. "benim kocam x yerde müdür" lafını kolay kolay hiçbir kadın kaldıramaz tabiatlarına ters çünkü.. onlar sahip oldukları erkeğin özelliklerini her yerde kullanmak istedikleri için "dünyayı erkekler, erkekleri de kadınlar yönetiyor.."
rocco siffredi'nin karısıdır.
tsk bünyesindeki rütbe hiyerarşisi içinde sıkça karşılaşılan kadınlardır bunlar.

subay eşi ile astsubay eşi aynı masaya oturmaz, aynı güne katılmaz. albay eşleri, eşleri ile paralellik arzedecek şekilde günlerde* baş köşeye oturur ve burunlarından kıl aldırmaz.

tsk bünyesindeki militarizm asker çocuklarını bile asker gibi düşünmeye, asker gibi davranmaya iterken, asker eşlerinin bu hiyerarşik komedide yer bulması pek şaşırılmaması gereken bir durumdur.
"zübük" filmindeki ibrahim zübükzade'nin karısı yektane'nin "ibraam beni mebus karısı yap" tribine benzeyen davranış biçimi.

--spoiler--

- şimdi mebus karısı yapacam seni yektane.
+ sahi yapabilir misin ibraaam?
- yaparım, en alasından hem de.
+ yap ibraam yap, canıma yetti!

--spoiler--
el sikiyle gerdege giren kadindir. laan! dur, bu burda olmadi gibi ama neyse.
(bkz: karısının mesleğiyle övünen koca)*
güncel Önemli Başlıklar