bugün

Evliliğin nasıl gittiğine bağlı, duruma göre değişir. her şey yolunda sandığı ve mutlu olduğu evliliğini bu nedenle bitiren arkadaşım var, 5.5 senedir terapi görüyor, hala atlatamadı. Bir diğeri ise ayrılmak istiyor ama eşi “mutlu değilim”i geçerli bir sebep olarak görmediğinden devam ediyor ve ne zaman bir sadakatsizlik haberi duysa “keşke ben de aldatılsam ne güzel boşanırım” diyor. Genelleme yapmak zor yani.
Erkek adamdır arada hava alması gerekir. Evet.
Bir şey yapmayı kendime hakaret sayarım.
O dakikadan itibaren, hayatımda yoktur, hiç tanımadığımdır, yabancıdır.
boynuzlarımı törpülerim ki geçerken kapıya çarpmasın.
insan gönülden aldatmayacak önemli olan o.

Ne olmuş yani adam bedenini başkasıyla paylaşmışsa. Bırakın artık bu kafayı. Yok ayrılacakmış, yok nafakaymış.

Biraz çağdaş olun çağdaş. Namus iki bacak arasında değil. Adamın kalbine bakın...
Ay bayılıyorum böyle sorulara.

Bilmiyorum. Kestiremiyorum. En yakın arkadaşı başka bir kadınla fotoğraf paylaşıp altına kardeşim yazdığı için yıllardır hâlâ laf sokan biriyim ben. Babam benimle değil annemle uyuyor diye kendini yere atıp bayılma numarası yapan çocuğum. Evde herkese kedime dokunmak neden yasaktır konuşması yapmış ruh hastasıyım. Benim olan benimdir çünkü. Paylaşamam. Deliyim ben.

Ancak sorun şurada başlıyor. Kocişim beni aldatınca aslında benim olmamış oluyor. Beni sevmiyor, beni istemiyor, aslında benimle olmak istemiyor. Bunun sadece tek seferlik kaçamak olmasına yine gerek yok. Beni sevse olmazdı. Haliyle ihtimalleri değerlendiriyorum.

Ya iyi tarafıma gelir hayatından sessizce çıkarım.

Ya da her gördüğüm insana şunu anlatırım.

Ühühü eve geldim, yatak odasından sesler geliyordu, inleme sesleri, evet. Yatak odasına girdiğim zaman bir erkeğin onu altına almış inim inim inlettiğini..

Aynısını hakime yine anlatırım. Yetmez ailesini ararım. iş arkadaşları ile yakınlık kurarım. Onlara ayrıca anlatırım.

Bence aldatmamak lazım. Ben öyle düşünüyorum.
kocam olmadığı için bir şey yapmam.
Erkek halimle ben ne ara kocaya vardim diye hayretten bayaa bi sure tepki veremem heralde.
Hiç birşey yapmam sadece minnacık bir hareketle tüm websitelerini açık kaynak kodları paylaşırım. Şimdi o düşünsün.
dinleyin size müthiş tavsiyelerim olacak.

diyelim ki öğrendiniz bunu, koca aldatıyor. öncelikle sakin olun ve kişiyi derin ve sessizce takibe alın. bilgi ve belge toplayın. tüm bunları yaparken sakın olmayı başarabilirseniz inanın ki çok şey kazanırsınız.

sakın çok konuşup dırdır yapmayın asıl bir sessizliğe gömülün. dikkatle izleyin. inanın ki çok eğleneceksiniz.

edepsizlesmeyin, karşıdaki rakibinizi asla suçlamayın. onunla hiç muhatap olmayin çünkü birinci derecede hatalı olan o değil. bunu asla unutmayin.
ispatlarını toplayıp donuna kadar alırdım.Bakalım yanında kadın kalıyor mu parasız da?
kocam yok, lezbiyenim.