bugün

futbolda rakip takımı aşağılamak için kullanılan söz grubudur. dikkatinizi çekiyorum "aşağılamak için". rakibe "kocan geliyor" , "karıcım bekle" gibi cümleler kuran erkek taraftarlarımız hiç düşünmüyorlar ki bunlar aynı zamanda kadını da aşağılar.
en yakın örneği için ; (bkz: real madrid bekle kocan geliyor).
kocan geliyor ne demektir? karşı takıma "biz geliyoruz, sikicez sizi amınıza kocaz eheheh" mesajı vermek demektir. benim burada anladığım ise " sizi sikicez, siz aşağılıksınız, bakın burada sizi kadına benzetiyoruz, kadınlar sikilir, bizde sizi sikicez çünkü siz karımızsınız, yani aşağılıksınız, eziyoruz sizi huhahahaahah" dır. a kardeşim sen aynı zamanda kadınını da ezmiyor musun? onu aşağılık, tek niteliği becerilmek olan varlık yerine koymuyor musun?
bunu benim gibi algılayanla henüz karşılaşmadım ama bunu kadınların futbola ilgisizliğine veriyorum. gerçekten hakaretlerinize biraz dikkat edin. hepsi bayanları aşağılayan nitelikte olmasın.
ey gidi günler. askerde albayın şoförüydüm. diğer askeri birliklerin makam şoförleriyle toplu bir yerlerde buluşulduğunda komutanlar içerdeyken biz şoförler dışarda geyik yapardık " dikkat kocan geliyor"... "kocan içerde seni çağırıyor" ..."kocandan kafa iznini koparabildinmi"..şeklinde espiriler yapardık...
tribünlerde çok sık duyduğumuz bir tezahürat.
mesela; fenerin kocası geliyooorrr.