bugün

Kizlarsoruyor adlı şer yuvası sitede paylaşılmış bir sual.
görsel
affetmeyebilir.
uzuna sormak lazim. O kesin biliyordur cevabi.
baldızı işini affeden bunu da eder zaar !..
Bu kadında ki din ve yaratıcı ile din adamı ile bunun tezahürü olan inanç algısı çok tanrılı dinlerde örn; Helenist kültür de diyelim, orospu tanrısı veya pezevenk tanrısı gibi bir yaratıcı inancını benimsemiş olmalı ki belki yaratan af eder umudunda.

Nasıl bir yaratıcı nasıl bir din algısı ise...
Din inancım var, ahlâk ve etik kurallarına ihtiyacım yok algısı.
Tıpkı dini cebine ve uçkuruna alet eden dincilerin 9-10 yaşında erkek kız çocuklarına tecavüz edilen tarikat cemaat vakıf dernek yurtlarında din satılması gibi bir inanç yansıması.

Aldatmak (kadın veya erkek) tek başına yapılan bir fiil yasak günah hata vs adına ne derseniz yapan ve yapılan (eşi olmayan, birlikte olunan) bir eylem değildir.
Her iki tarafı (eşler) ve aldatma sırasında birlikte olunan kişiyi de ilgilendiren bir eylemdir.
Tek kişilik değil, 3 kişilik eylemdir.
Çocukları saymaya, anne ve babanıza kardeşlerinize karşı sorumluluklarınıza da değinmiyorum.

Bu dinen kul hakkına girer ve kul hakkını Allah bile af edemez.
Üstelik hangi din olursa olsun siz yaratıcıya inanın, onun varlığını bilin diye gelmedi.
Peygamberlerin ortaya çıkmasında neden tanrıyı yaratıcıyı varlığına inandırmak asıl amaç değildi.
Tek amaç vardı; insan olun.
Bizi insan yapan değerler, utanma duygusu, ahlâk ve etik kurallar olduğunu hatırlatmak için din inancı varoldu.

Tâbi ki insan ruhu karakteri pezevenk orospu olunca tahayyül ettiği, biçimlendirme yaptığı, düşündüğü, umduğu, istediği din ve yaratıcı inancı da karakteri ahlâkı gibi olacak.
Aslında Türkiye'nin sorunu din eğitim ekonomi ideoloji rejim siyaset terör sağ sol Kürt Türk ateist laik şeriatçı akp CHP değil.
Türkiye'nin tek bir sorunu var, ahlâk.
Ve Türkiye de (aslında tüm Dünya'da, insanlık tarihi boyunca) çatışma, ahlâklı ve ahlâksız kişiler arasında olmaktadır.

Aslında bu memlekette sağcı solcu, ilerici gerici yoktur. Bu memlekette namuslular ile namussuzlar vardır.
Çatışma bu iki kesim arasında olmaktır.

Cemil Meriç.
Zina büyük günahtır.
"Allah affeder" deseler rahat edecek.

Bu kafa yüzünden ahlaksızlık için en güzel bahaneler dinden çıkıyor.
fhajqkdkdhwhfhsjwd bu nasıl soru aq kahkaha attım. affeder desek rahat edicek sanki. bu nasıl kafa yapısı ya.. Allah akıl fikir versin.
allah diye bir şey olmadığı için sorun olmayacaktır.
Allah affetsin, sikişmeyi bırak, sadece kocana ver.
Cinsel hayatında mutsuz bir kadının zavallı çığlığı. Kendi de bilmiyor ki allah affetse bile yine aldatacak.
Geri zekalı boşan sonra ne bok yiyorsan yee bunlar korkak insanlar insancıkta olabilir bilemiyorum.
Demek ki yaradan böyle durumlarda sıkıntı yaratmasa yine aldatmaya devam edecek.

Hani okullarda din kültürü ve ahlak bilgisi dersi var ya. Biz az çok dini öğrendik ama ahlakı öğrenemedik.

En büyük sorunumuz da bu bence.
Yapılan kul hakkına girdiği için önce kocasından helallik alması gerekir, sonra Allah'ın affını düşünürsün. Evet.
şu kızlarsoruyor'daki şeylere inanıp sözlükte paylaşmayın allahınızı atatürkünüzü peygamberinizi kitabınızı seviyorsanız.
birde bu kahpeyi destekleyenler çıkar şimdi

ileride böyle bir kahpeye denk geleceğim diye korkuyorum
Çiftleşmenize Allahı karıştırmayın lütfen.
Sen bunu gururuna, yuregine yedirebiliyorsan allah'i falan dert etme zaten.
Böyle insanlar var maalesef ama bu soru bana feyk gibi geldi.
Şeref yoksunu bir kadının yaptığı iğrençlik sonrası günah çıkartmak istemesi!

Bu tür kadınlar her boku yiyor. Sonra vicdanını rahatlatmak için kapanıyor, namaza başlıyor.
inancınızda bile samimi değilsiniz kahpeler! (Sözüm bu kadın gibilere)

Bazı insanlar gerçekten çok karaktersiz, iğrenç bir mahlukata dönüşebiliyor.
ya bırak bu ayakları yavrum. sen zevkine bak. takılmana bak. kocan da seni aldatıyordur zaten.