bugün

neredeyse bütün batının chp'ye geçtiği yerel seçimlerde akp ile yola devam ederek şaşırtmıştır.
görsel
bana ankara'ya giderken yaşadığım travmayı hatırlatan, bundan sonra ne zaman o yerden geçsem yaşadığım olayı hatırlayacağım ve otoyolundan zevk alarak geçmek istediğim ilimiz. etkisi geçene kadar seyahat ederken sırf oradan geçmemek için yolu uzatmak zorunda kalacağım.
Hodri meydan taraftar grubunu çok severim. Keşke kocaeli ve sakarya hep süper ligde olsa..
Kusura bakmayın ama biz kimsenin ilçesi olmayız!
Sanayi şehri.
Memleket...

Sadece pişmaniyesiyle ünlü olan bir yer değil, o kadar zengin bir memleket ki.

Kerpe, ömerağzı, Kefken, kumcağız.. daha bir sürü deniz kenarı var.
2000-2002 arası yüksekokul'a gittiğim şehir. Bu şehri Real Market hâlâ faaliyette olduğu zamanlardaki ekmeği ve okul önü kafeteryada Dünya Kupası izlediğimde Hasan Şaş'ın attığı gol sonrası sevincimle anımsıyorum. Kullar yemyeşil köylük yerdi. Bazı bazı rüyalarımda oralarda uğraşırım. Kaset taktığım walkman ile Asya Tur ya da Efe Tur otobüsüne biner, her haftasonu umut dolu dimağımda serin hayallerle istanbul'a dönerdim. Ben ne bileyim felaketin hemen yanıbaşımızda olduğunu? Bir süre daha anlayamadan devam ettiğim hayatımın en güzel rahatlığını o dönemde yaşamışım, anlayamamışım. Şimdi sadece rüyalarda kalan bir tatlı anı bu şehir. Bir de askerliğimi yaptığım Bitlis Tatvan öyledir benim için.
atatürkçü insanlar yüzde 40 olduğu şehir.
havası insanın boğazını tıkayan şehir. yeşil, imkanları güzel sayılır, insanı yardım etmeyi sever ama havası leş gibi arkadaş. malatya'dan buraya gelince boğuluyorum. izmit'ten malatya'ya dönünce temiz hava, oksijen ciğerlerimi yakıyor. bir de doğru düzgün yemek yiyebileceğiniz bir müessese yok.
akp nin oy deposu bursa ile beraber sevmediğim marmara şehri.
almanya'dan gelip geçerken burdan pişmaniye çekerdi canım.
istanbul'u anadolu'ya bağlayan şehir.
(bkz: kadınların en çok korktuğu şehir)
yaz turizmi, kış turizmi, sanayi, tarım ve iş imkanına sahip nadide şehir.
geç saatlere kadar açık 2 gece kulübü bulunan ilimiz.
bu kadar doğal güzel bir körfez nasıl iç edilir diye merak eden olursa gitsin baksın. he bi de yağmur yağdığı zaman şemsiyesiz dolaşmayın. asit yağar üzerinize.
on numara yer.
beğenmeyen istanbul'da debelenmeye devam etsin. puhahahah.
aklıma "orada mısın, sesimi alabiliyor musun" repliğini getiren şehir.
sahil şeridindeki ilçeleri güzel manzaralar sunan ilimiz.
benim yaşadığım şehir.
kadınların en çok korktuğu şehir.
Üniversite'ye gittiğim şehir. O vakitler Futbol takımı bile 1. Lig'deydi. Sonradan adı Süper Lig oldu. Uzattım lafı galiba. Neyse! Bir zamanlar benim için her yeri dutluk olan şehirdir zatıalileri efendim.
gebze'nin bağlı olduğu il.
barlar sokağındaki canlı müzik ve kulüp mekanlarıyla gençlere hitap eden şehir.
güncel Önemli Başlıklar