1. 1.
  henüz umuttepe'ye taşınamamış, vinsan'da ikamet eden, mühendislik fakültesinin en kalabalık ve taşaklı bölümü. derslere genelde profesörler girer. ilk sene nurattin iyigül ile gülmeye başlayıp, aynı sene içerisinde statik'ten ferda gökşin ile ağlamaya başlarsınız. okula alıştım artık yıldız teknik'e geçiş yapabilirim derken, saçma bir kaç dersten bozguna uğrar, alttan üstten derken bir sürü nur topu gibi dersiniz olur.
  girmenin kolay okumanın çok daha zor olduğu burada iş bulmak kolaylaşır mezun olunca, yeter ki fabrika tarlası kocaeli bölgesinin kıymetini bilin, bol bol tecrübe edinin, tanıdık falan bulun. ilerde bayağa lazım olacak.
  hocaların da referansı bayağa işe yarıyor, staj bulurken bile.

  (bkz: ibrahim uzman)
  (bkz: tamer sınmazçelik)
  (bkz: erdinç kaluç)
  (bkz: levon çapan)
  (bkz: mustafa ateş)
  ... tipik trakya cocugu
 2. 2.
  mühendislik fakültesinin hepsi umuttepeye taşındığından, makina mühendisliği de mühendislik fakültesi binasında yerini aldı haliyle.

  bu olay tüm üniversitede yankılandı. vinsanda çürümeye bırakılmış mühendislerin umuttepeye taşınması ve erkek popülasyonunun bu derece artması, sinirlendirdi ve üzdü umuttepenin eski sahiplerini. kız konusunda rekabet daha da arttı şimdi. neyse konumuz o değil.

  korkulacak dersler arasında 1. sınıf bahar yarıyılı verilen statik, 2. sınıfın tüm derslerini söyleyebiliriz.
  1 ... anlamsizliklara anlamveremeyen