bugün

kağıt olanları bir nebze olabilir ama demir paraların nasıl yeneceği anlaşılamalayan durum ... *
(bkz: koca parasi yemek icin evlenen kadin)
bu durum daha çok koca parası yemek için zengin bir adamla evlenme çalışmalarını gerektirir.
kocanın kanuni varisi olduğu için kimsenin karışamayacağı, ayrıca bayan için bir acizlik göstergesi olmayan durumdur. (bkz: sevgili parası yemek) ve (bkz: koca dayağı yemek) durumlarından kat be kat onurlu bir durumdur.
(bkz: koca parasi yemek icin evlenen kadin)ın tipik davranış tarzı.
gerçek, kutsal bir evlilik bağı söz konusu olduğunda, aslında karı parası yemekten en ufak farkı olmayan eylemdir. evlenirken iyi günde kötü günde, hastalıkta, sağlıkta sözleri için evet denilmiyor mu? hayat müşterektir sözü nerede kaldı? kocanın parası kadının parası diye bir ayrım var ise orada kutsal bir bağ yoktur, para gibi basit değerler üzerine kurulmuş "puff" desen yıkılacak, temelsiz bir bağlılık vardır.
hayat müşterek falan değildir. bir kadını sevdiysen onunla bir ömür boyu birliktelik için ona söz verdiysen bir erkek olarak bütün sorumluluklarını üstlenmeyi bileceksin. buna götün yoksa heba etme o kadının hayatını ezik karakterin altında.

bırak bir başkasıyla mutlu olsun sende elinle mutlu ol. ne ekmek ister ne su.

ne demişler yiyemiyeceğin yarağın altına yatma. kimseyi yarı yolda bırakmaya hakkın yok. diyelim ki bir söz verdin olmadı ayrıldın. o kadın başka biriyle evlenene kadar ona yine bakmaya mecbursun evlenmiyorsa son nefesine kadar bakmakla yükümlüsün.
Türk kadınlarının %90'nın yaptığıdır.
yan gel yat keyfine bak mantığı.
baba parası yemek kadar zevkli olsa gerek. şu dünyada "kadın sen işe gitme ben de para b*k" diyen erkekler var. hasretle gözlerinden öpüyoruz.
çalişan hanımların özlediği gerçek, koca parası yiyememek. çatır çatır yiyene helal olsun.
Hep yapmak istediğim bir şey. Ama erkek olduğum için tadamayacağım bir zevk. Nasıl bir şey acaba hiç çalışmadan yan gelip yatarak refah içinde geçinmek.
bu devirde çevremdeki hiç kimseye nasip olmayan durumdur. sanırım en son babannem yemiş.
kadınların ev hanımı olması durumunda içinde bulunacakları eylemdir. yeterli ekonomik seviyeye ulaşabilirsem, memnuniyetle kabul ederim. bu seviyeye, şu an benim ve eşimin aldığı toplam maaşı tek başıma alabilmem ile ulaşabilirim. ciddiyim, istiyorum. ben bu parayı kazanayım, eşim yesin. yeter ki tanımadığı insanlara eyvallah etmek zorunda kalmasın. iş ortamındaki kariyer meraklıları canını sıkmasın.
çalışmayan ev hanımlarının ev ihtiyaçlarını ve kendi ihtiyaçlarını gidermek amacı ile kocalarından aldığı paraları harcamalarıdır.
erkeğin yeterli ekonomik güce ulaştığında kadınının evde durmasını istediği eylemdir haliyle böyle olunca koca parası yenmiş oluyor .
iki bayan aradında şöyle bir diyaloğa şahit olmuştum:

-en iyi karıyer nedir?
-nedir?
-koca çalışır karı yer.

Edit : ben demedim ulan sadece şahitim. Ne vuruyorsunuz?
her kadının harcı değildir. evin ekonomisine hiçbir katkısı olmadığı halde kocasını emir eri gibi kullanan bir kaç kadın tanıdım, onlar sayesinde bu fikri edindim.
bütün kadınların yaptığı veya yapmak istediği eylem.

çünkü daha önce de dediğim gibi kadınlar hep ''alan el'' dir.
Kocanin parasi varsa tabiki yiyecektir hatun kisisi. O yemezse baskasi yicektir emin olun. Yemeyenin malini yerler hesabi.
Evi erkeğin geçindiriyor olmasıyla arasında fark bulunan durum. Kadın tabi ki er kişiden farklıdır farklı da kalmalıdır. Bu kadının kişiliksizleştirilmesi değil tamamen annelik özelliğiyle ilgili bu bir kenara. Ev hanımlığı bir müessesedir ve saygı duyulması gerekiyor. Ev hanımlığı apayrı bir durum. Ama koca parası yemek bambaşka bir eylem. Parasını yemek için zengin koca bulmak gibi bir hedef gerektiriyor öncelikle. ince düşünülmüş bir eylemler zinciri yani.

(bkz: Zengin koca bulmak)
ona geçinmek denir. evlilik her ne kadar sevgiyle saygıyla desteklenmiş olursa olsun. karşılıklı menfaat ilişkisinin resmiyet, ruhsat ve onay ile kabul gördüğü bir kurumdur. kimisi fazla fedakardır o ayrı.

normal şiddet v.b. olanları istisna tutuyorum, daha çok parasal güce kavuşan kariyer sahibi kadınlar çatır çatır boşanıyorlar. şimdi bazı kadınlar ekonomik özgürlüklerini eline aldı da noldu ? boşanma oranları tavan yaptı. bu demek değildir ki kadın parasız kalsın çalışmasın yada v.s. fakat para aynı zamanda bir güçtür. yanlış ellerde kullanıldığında şayet bu güç aileye hizmet etmiyor aleyhine dönüyorsa o zaman kadın koca parası yesin daha iyi.
Ne kadar karşıyım denilsede her bayanın hayalini kurduğu birşey.
itici bir cümledir , birine karşı söylenirken dahi kullanılmamalıdır.

Esprili bir yanı yoktur.

Erkeği enayi yapmaz , kadını ayak altına aldırtır.

Duruşunuzun da bir dili vardır , yapmayınız.
Akşama kadar karıkarla fiskos yapıp, kocamın işten geleceği vakit koşa koşa gidip yemek yapma telaşına düşen o kadın olmak istıyorum.
güncel Önemli Başlıklar