1. 1.
  Önemli olan köyü ele geçirmek değil TSK orayı saatler içerisinde yerle bir edecek güce sahiptir ama önemli olan orada teröristlerin sivilleri kalkan olarak kullanmasından kaynaklı, sivilleri en az zararla kurtararak yapılan bir ele geçirmedir.
  3 -1 ... eneskamis
 2. 2.
  Warband'de yaptığım eylem.
  3 ... aquila non capit muscas
 3. 3.
  kardeş problem toprak kazanmak değil, bir bomba atarsın çoluk çocuk, terörist sivil ne varsa dümdüz edersin. ama amaç o değil, sivillerin arasından, en az kayıpla teröristleri temizlemektir. klavyeden yazmak kolay tabi. at bol keseden soran yok eden yok.
  1 -1 ... altan518
 4. 4.
  çaylak olduğuna şükret denilesi yazar döküntüsü.
  1 ... godzi
 5. 5.
  bimere şikayet ediciler gelmeden soğuk soğuk güldürdü ama haksızsın ibne.
  -1 ... biktimlan
 6. 6.
  asimetrik savaş taktik ve stratejilerinden bihaber olanların beyanıdır.
  ... monk of monkmountain
 7. 7.
  Sözlüğün negatif yönlerinden biri de hayat tecrübesi, bilgi birikimi, belirli bir asgari zeka seviyesi olmayan, muhtemelen ortaokul yaşlarında ergenlerle muhatap olmak zorunda kalmak.

  Terlikli bir grup eşkiya dediği adamların sadece sınırlarımızın içindeki kısmı ile bu devlet 30 yıl savaştı.
  Bu terliklilerin üzerinde her türden kara savaşı ve hava savunması donanımı abd tarafından karşılanıyor. Füzesinden uçaksavarına kadar, gece görüşlerinden deniz piyadesi botlarına kadar (terlikli?) donanımlı.
  Bu terlikliler abd, ingiltere, israil, almanya, fransa ve hollanda tarafından doğrudan ikmal ediliyor ve destek alıyor.

  Rusya 2.dünya savaşında heryeri düzleyen alman kara gücünü çıktığı yere geri sokan kızıl ordusu ile yıllarca savaştığı afganistanda (afganlar harbi bildiğin sandalet giyiyordu) bir taş bile elde edemedi.

  Neyin kafasını yaşıyorsunuz olum siz? Bu ülkeyi küçümseyerek ne elde etmeyi amaçlıyorsunuz? Hangi ideoloji uğruna yapıyorsunuz bunu?
  ... sinirbaz