1. 1.
    Sinir bozucu olay.

Ağlamayın amına koyim reis size 2 kilo meybon yollar yeter ki aç gözünüz doysun.

Çocuk musunuz nesiniz size ne şeker fabrikasından sanki bana uçak fabrikası amk?,
    2 -9 ... ibik bin zibik as
  2. 2.
    Ya kes kes lan tamam 5 kilo olsun lan lan tamam 10 olsun lan yiyin de gözünüz doysun lan.
    -1 ... ibik bin zibik as
  3. 3.
    Şeker fabrikalarının kapanması, nişastalı şeker ithal etmek zorunda bırakır, bu kanser oranı ile birlikte işsizliğin artması gibi büyük sorunlar yaratır.
    2 ... tapmadiyentanri
  4. 4.
    milli ve yerli olacağız ya ondandır. durmak yok yola deam şeker fabrikalarından sonra alınan karar
    Şeker fabrikalarından sonra su kaynakları da özelleştiriliyor!
    DSi Kanunu'nda değişiklik yapılarak su kaynaklarının DSi tarafından kişilere ya da şirketlere tahsisine olanak sağlayan maddesi kabul edildi. Buna göre DSi, halen sulama birlikleri tarafından işletilen sulama tesislerini hizmet alımı veya işletme hakkı devri yöntemiyle özel şirketlere devredebilecek.

TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda görüşülen DSi Kanunu'nda değişiklik öngören tasarının su kaynaklarının DSi tarafından kişilere ya da şirketlere tahsisine olanak sağlayan maddesi kabul edildi.

Komisyonda görüşülen tasarı ile getirilen düzenlemeler şöyle:

Üreticilerin kullandığı su kaynakları özelleştirme yoluyla kişi veya şirketlere devredilecek. Özel şirketler hiçbir sınırlama olmaksızın su bedelini ve tahsis zamanını belirleyebilecek.

Bir ya da birden fazla havzadaki suların tamamı ya da bir kısmı DSi'nin alacağı kararla tek bir şirkete verilebilecek.

Sulama birlikleri meclis yönetim kurulu ile denetim kurulunun lağvedilmesi sonucu, DSi tüm yönetim ve denetim yetkilerini devralacak.

ARAZi TOPLULAŞTIRMASI DSi'YE BIRAKILDI

Tasarıdaki en önemli düzenlemelerden birisi de, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen arazi toplulaştırması çalışmalarının DSi'ye bırakılması. Bu amaçla, DSi bünyesinde bir birim oluşturularak Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'ne bağlı personel ve veriler bu birime aktarılacak.

https://www.tarimdanhaber...m/haber/...ellestiriliyor

trakkulup.net

70 li yıllarda köyün ileri gelenleri toplanarak Baraj yapımı ile ilgili çalışmalara başlar. O zaman Toprak Su ismi ile Devlet Barajı yapmak için yer belirler. Yalnız Sulama Göleti olacak olan bu yerde bir çok köylünün verimli toprakları vardır, herhangi bir kamulaştırma bedeli ödenmeksizin köylü Göletin yapımı için bu koşula da razı olur; yalnız sorun şu ki kimi köylüden giden değerli çayır arazisi çoktur, bu sebeple başka bölgeden diğer köylüler karşılığında yer verirler. Binbir zahmetle köylünün yaptırmış olduğu Barajları da verecekler, binbir zahmet eziyet ve kavga ile uğruna insanların öldüğü mera arazilerini verdikleri gibi..

Kaldı ki kolay kolay bu baraj ve göletleri alacak adam bulamazlar; çünkü ,üzülerek söylüyorum, piyasada para yok. Çok zorlarsa şartları bazıları çıkar ama bu işe girecek birileri olur mu bilinmez.

Şu an yöremizde(köy sınırlarımız dışında) bir ÇAY(dere-nehir) komple EnerjiSA 'ya tahsis edilmiş durumda, kimseye su vermiyorlar zaten. Benim toprağım,senin toprağın kapitalistler tarafından işgal altında..

https://www.tarimdanhaber...ari-da-ozellestiriliyor//
    1 -1 ... ecemcix
  5. 5.
    13 ve fazlası fabrikanın el değiştirmesi sonucu ki büyük olasılıkla bunlar 5 sene içinde kapatılacaklar ve üretime son verecekler (diğer örnekler gibi seka -sümerbank) ,bu 5-10 senelik süreçte 2-2,5 milyon insanı etkileyecek.
    mesela bu fabrikaların bulundukları bölgedeki hayvancılık büyük sekteye uğrayacak ,esnaflar batacak. köyler boşaltılacak kasabalar çürüyecek. üretime endeksli etraflarında ki pek çok şey de kaybolup gidecek.

akp bu satışlardan 3,5 milyar toplayacak ve bu parayı seçimde kendi lehine kullanacak.

maalesef hala bunları anlamamış insanlar yığınla .
    örnek mi ?

soma ...
    1 ... baris hemen simdi