bugün

Ergin ataman'ın ağzından bugün doğrulanmış olaydır. Şöyle vuku bulmuştur; Ergin ataman New York Times ile Deron Williams transferi hakkında görüşürken karşıdan gelen 'deron'ı aldınız bundan bi sonrası kobe. onu da mı alacaksınız hehe' sorusuna 'neden olmasın?' diye cevap vermiş. Aynı muhabir hemen dönüp Kobe'ye Beşiktaş hakkında görüşünü sormuş ve ondan da aynı cevabı almıştır.
Ardından Ergin ataman'la iletişime geçen Kobe'nin menajeri transfer durumunu sormuş ve görüşmeler böylece başlamıştır. Büyük adımlar bunlar. Renk ayırmadan takdir edilesi adımlar..
basketbolla çok ilgilenmeyen bir galatasaraylı olarak bile beni heyecanlandıran olay.deron williams'ın şokunu üzerimden atamadan bu haberle karşılaşmak basketbola olan ilgimi arttırdı sanki biraz.
az önce bloomberg ht kanalında

"Deron Willams'ı alan beşiktaş, nba oyuncusu kobe bryant'a teklif götürdü."... alt yazısını görünce elim ayağım boşaldı.

caps bile aldım. buyrun.

http://oi53.tinypic.com/2drgdop.jpg

gerçektende görüşmelere başlanmış olması bile heyecan verici bir durum.

http://www.karakartal.com...6/ii-bomba-kobe/?ref=ABM1
bir beşiktaşlı olarak anlamadığım efes pilsen yada ülkerfener bile bu transferleri yapamazken daha dün krizde ki beşiktaşım bu transferleri nasıl yapabiiyor? lan yoksa?

edit:
benim gibi bir basketbol severe nba'den üç oyuncu söyle deseler,

kobe bryant, s. o'neal ve allen iverson derdim....

allen iverson'a formayı giydirip gerekli reklamı yapıp gönderdik, şimdi sıra kobe bryant'ta...

not: şikeciler eksilemeye başlamış bile
dünya basketbol şampiyonasının türkiyede oynanması sebebiyle milli takıma gelmeyi reddettiği için pek mantıklı bulmadığım transfer zırvasıdır.
sınırsız tatile (bkz: lockout) giren nba topçularının cüzi miktarda paralara sırf toptan uzak kalmasınlar diye sıcak baktıkları olay. ama büyük başarı. para yüzünden olmaz deniyor, kriz varmış falan takımda. deron williamsın işi ne lan o zaman beşiktaşta. adam en iyi oyun kurucularda ilk beşte. adamlar sezon açılınca geri dönecekler zaten.

he gelmeyebilir de orası ayrı konu ama mal mal konuşmayın.
kobe senede yaklaşık 15 milyon dolar kazanıyor. beşiktaş bu parayı verebilir mi?
thy devreye girmezse gerçekleşmesi imkansız olan transfer.
adam deli para kazanıyor.
gelmeyi kabul etse bile fiba dan izinler alınmak zorunda. ayrıyetten d. williams da olduğu gibi 'lockout bittiği anda dönerim ben arkadaş' tribine girecektir. bu durumda sezonun ortasında atıyorum ocakta lockout biter ve bu adamlar geri dönerlerse beşiktaşın hali ne olacak? bu durumda kobe dünyanın en iyi basketbolcusu olsa bile bu transferin yanlış olduğunu düşünmekteyim.
hayallerde yaşıyor bazı ibneler. kobe bryant dediğin oyuncunun alığı yıllık ücret tamı tamına: 26 milyon dolardır. beşiktaşın tüm futbolcularını + basketbolcularını + voleybolcularının yıllık ücretlerini toplasan 26 milyon dolar etmez.
hadi şimdi siktirin gidin çay koyun.
edit: gerçekleri gören ibneler eksilemekle müşkül.
ısrarla bazılarının kobe'nin beşiktaştan 30 milyon dolar talep edeceğini sandığını öğrenmemize vesile olmuştur.bak güzel kardeşim forlan olayıyla karıştırıyosunuz bunu. adamlar 3 yıllığına gelmiyor buraya, bilmiyorlar mı ne avrupada ne uzakdoğuda bu paraların verilemeyeceğini sanki. neyse ya osuran cemaate vaazlar.
Yanlış bilinmiyorsa süre belirsizliği sebebiyle fiba tarafından nba oyuncularının kısmi gelmesine izin verilmemişti.
Yşne de insan güzel haber aldığında inanmak ister. Kötü bir şey değil.
Deron williams transferini kankası jorge medes sayesinde halleden yıldırım demirören kobe için de devrededir. bunu çekemeyenler bok atadursun, kobe new york times muhabirlerine neden olmasın ? diye selam çakmıştır.

ister inanın ister inanmayın görüşmeler sürüyor. haftaya kobe imza atarsa yüzlerinizi görmek isteriz.
abi tamam ben de ilgileniyorum kobe bryantla nba ile ama hobi olarak beşiktaş gibi transfer teklifi götürmüyorum ki. bu ilgilenmelerin türk halkına etkisi kötü olacak her ilgilendiğine transfer teklifi götürecek millet.
daha dün bunlar maaş ödeyemiyordu banka mı hortumladılar bunlar diye düşündüğüm durumdur.
futbol izlemeyi bırakıp basketbol izlememe sebep olacak durumdur.
(bkz: hayal kurmak güzel şeydir)
bir ömer onan degil, yorumlarını işitmemlze sebep olur. Sikinti yaratır.
beşiktaş maçlarını takip etmeme sebep olacak olaydır.
beşiktaş bu transferi borsaya bildirirse borsadan siktir ederler. o derece...

(bkz: kobe ile transfer görüşmelerini borsaya bildirmek)
öncelikle baştan söyleyelim, kobe bryant'ın los angeles lakers'tan aldığı yıllık ücret 30 milyon dolar. evet tam tamına böyle. beşiktaş için konuşulan bedel 10 milyon dolar civarları. ee o zaman neden gelsin derseniz, lokavt devam ettiği sürece para falan alamayacak da ondan. yani 0 alacağıma biraz yatar 10 alırım diye düşünebilir. peki düşünür mü? şimdilik hayır görünüyor. fakat thy beşiktaş'a sponsor olursa, bilindiği gibi thy kobe bryant'ın da sponsoru bir şekilde kobe'yi thy sponsorluğu altında maçlara çıkartabilmek için getirebilir.

her neyse bunlar afaki konular. gerçeğe gelirsek kobe 10 milyon deron 5 milyon. 15 milyon euro iki oyuncuya... çoğu euroleague takımının bile bütçesinden fazla bu miktar. 15 milyon euro'ya euroleague'de final four'a oynayabilecek kadro çok rahat bir şekilde kurulur.

peki beşiktaş neden bu yolu seçiyor? çok basit; beşiktaş'ın hali hazırda sponsoru yok. beşiktaş oyuncu isimleri ortaya atarak sponsor bulmaya çalışıyor. kusura bakmayın gerçekler acıdır...
insanın öküz alırız o paraya öküz diyesi geliyor.
ve an itibari ile beşiktaşlıdır! prensipte anlaştılar. kobe 1 eylül'de türkiye!

http://ulu.so/um4ohy ayrıntı

edit: ahaha neyini eksiliyorsunuz lan kıskanmayın ahaha.*
gerçekleşmesi halinde atmosfere karbonmonoksit dahi salmayacağıma söz vereceğim transferdir . o derece yani...
güncel Önemli Başlıklar