bugün

sadece para bakımından zengin olmayan, kültürel ve bilgi yönünden de zengin olan, halka tepeden bakmak, sömürmek yerine hizmet eden, okul, üniversite, spor tesisleri, vakıf vb. sayılamayacak işler açan, cengiz gibi milletin a*** koyacaz demeyen,"zengin olmuş, ama kıroluktan, cehaletten, görgüsüzlükten kurtulamamış" olmayan, çocuklarını yurtdışında en iyi üniversitelerde kültürlü yapmaya çalışan gerçek atatürkçü ve entellektüel aileler.

13 Ağustos 2022 editi: bazı fb taraftarlarının katil işgalci, 27 askerimizi şehit eden Putin'in tezahüratları yapması ve ali Koç'un Ukrayna'dan özür dilemeyeceğiz açıklaması Ali koç'u gözümden düşürdü. Ama ailedeki bir kişi böyle diye bütün aileyi de hedef gösteremeyiz.
türkiyede burjuvazi sayılabilecek küçük bir kesimin temsilcileridir fakat kaliteli burjuvaziler olduğunu söylemek ne yazık ki mümkün değildir. aile geleneği gereği aristokarisiyi beraberinde getirmediği için klasik tüccar yaklaşımıyla dönem tüccarları olmuşlar, topluma, siyasete, entelijansiyanın gelişimine ve değişimine çok ufak ölçülerde katkıları bulunmuştur.

fransız değiminde de dendiği gibi bon pour l'orient.
aralarında ömer koç özeldır. ozellıkle resım sanatında bılırkşı sevıyesınde bır kolleksıyonerdır. bır elıttır.
yıllarca çok sevdiğim istanbul kültür ve sanat festivali yüzünden eczacıbaşını bir şey sandım. sonra arazi kavgasında ne hale geldiklerinin videosu düştü internete. sedat peker bile yanlarında uygar kaldı.
koç adasına her milli bayramda koca bir ay yıldızlı al bayrak dikiyorlar. hoşuma gidiyor.
yani üçü arasında koçlar daha iyi gibi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.