bugün

(bkz: asrın buluşu)
(bkz: klozetteki mantık hatası)
buluşu geliştirmiş olayım, tuvalet kağıdının eni bu iş için yeterli olmayacaktır, o yüzden en güzeli tuvalette kağıt havlu bulundurup, hacete oturmadan önce 1-2 yaprak kopartıp atmaktır içine...
önemli olan ortayı tutturabilmek

(bkz: pisagor üçgeni)
her kuşu siktik leylek kaldı dimi? sorunsalınıza sokayım. yavaş sıç götüne zeval gelmesin kardeşim.

tanım: sike sürülecek aklı olmayanların uydurduğu sorunsaldır.
ne olur ne olmaz diyerek oturmadan önce sifonu bir çekmek gibi tedbirlere başvurmaya yol açan sorunsal.
alaturka candır valla.
derdim çoktur hangisine yanayım.
Bir yaprak tuvalet kağıdını suyun üzerine sererek basitçe çözdüğüm sorunsal.

görsel

Beybi!
Götün ne kadar kocamansa suya o kadar yakın oluyor tabi kaçış yok.
insanın hayattan soğumasına sebep olan sudur. orospu çocuğu sudur. ben zaten o bok ile temasa geçmek istesem, avuçlarıma sıçardım suyudur. pis sudur. nalet sudur...
Klozete tam oturmamakla çözüleceğini düşündüğüm sorunsal.
Ne kadar büyük yaparsan büyük abdesti o derece artar bu risk.
götü pörsümüş ve sarkmışlar için büyük sorundur.
Sabah akşam batılıları temiz müslümanları pis diye niteleyen yurdum ateistini derin düşüncelere sevk eder..
Bir-iki adet tuvalet kağıdı yaprağını klozete atarak çözülebilecek fazlasıyla gereksiz sorunsaldır.
kullanmadan önce 3-5 parça tuvalet kağıdı klozete bırakılırsa böyle bir sorun yaşamazsınız. denendi onaylandı. ayrıca geleneklerimize sahip çıkın, alaturka kullanın.
(bkz: iğrençsiniz ibneler)
Ayrıca kağıt israfı yapmayın alaturka yaptırın tuvaleti.
Bref klozet bloğunu klozetin kenarına takın. Sifon çekince dipteki suyun üstünde bir köpük tabakası oluşur. O köpük tabakası sıçramayı önlüyor.

Bref yoksa suyun üstüne birkaç peçete sermek de işe yarıyor.
Klozete oturan insan varoşluğu.
batının ahlaksızlığı budur. alaturka tuvaletler ne kadar da sağlıklı ve hijyen. ama bu emperyalist faşist batı kendi düşük kültürünü yüksek kültürmüşçesine pazarlıyor. bizim beyni sömürülmüş mankurt insanlar da sazan gibi atlayarak adeta bu kültürel emperyalizme işbirlikçilik yapıyor. bu kabul edilemez.
klozet olayı çok sağlıksız. evet günümüzde çok yaygın fakat alaturka tuvalet japon bilim adamlarının yaptığı araştırmalar neticesinde de abdli bilim adamlarınıın yaptığı araştırmalar neticesinde de bağırsaklar açısından sağlıksız olduğu anlaşılmış. evet, bağırsaklara çok zararlı. alaturka tuvalet kullanmak çok faydalı. he benim evimde banyoda kullanmadığım tertemiz duran bir klozet var, bir de ayrı olarak kullandığım alaturka tuvalet var. misafir falan gelirse isterse oraya gider. yine de her anlamda sağlıksız.

"Alaturka tuvaletlerde çömelmenin avantajları şunlar;

Rektum ve kolonun daha hızlı ve daha etkili boşalması; kanserojen maddelerin kolon mukozası ile temasını azaltıyor.
Tuvalette geçirilen zamanın kısalması, hemoroit hastalığı riskini azaltıyor. Alafranga tuvaletlerde kalma süresi kitap ve gazete okuma alışkanlığına bağlı olarak artıyor.
Kasık fıtığını engelliyor.
Uylukların, kolona yaptığı baskı, ıkınmayı azaltıyor.
Uzun süre oturan, ıkınan ve zorlanan kişilerde karın içi basıncı artıyor. Çömelmek ise bu baskıyı ve reflüyü minimuma indiriyor.
Puborektal kasın gevşemesini sağlıyor. Dışkının çıkmasıyla ilgili hastalıkların oluşmasını engelliyor.
Mesane, prostat, uterus, anal kanal gibi organlara giden sinirlerin ıkınma nedeniyle hasar görmesi engelleniyor.
Kadını doğuma hazırlıyor.
Alaturka tuvalet bacağı ve kalçayı kirli olabilecek bir yüzeye değdirmeyi gerektirmez."

"Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için temizlik çok önemli çünkü bu hastalıklar sadece cinsel temasla geçmiyor. Herhangi bir hastalığı bulunan kişinin kullandığı alafranga tuvaleti kullanan da aynı hastalığa yakalanabilir. Halka açık yerlerde alafranga tuvaletlerden uzak durulmalıdır."

"Tuvaletimizi oturarak yaptığımız tuvalete alafranga; çömelerek yaptığımız tuvalete ise alaturka tuvalet denir. Alafranga tuvaletler oldukça yaygınlaşmış olsa da bu iki tip tuvaletten hangisinin daha sağlıklı olduğu çok tartışılmakta. Klozetle birlikte geliştirilen yeni dışkılama alışkanlığı;

● Hemoroid (Basur)

● Bağırsak iltihabı

● Kolon kanseri

● Pelvik bölge hastalıkları

● Crohn hastalığı gibi hastalıklara sebep olabilmektedir.

Dışkılama; oturma pozisyonunda daha zayıf ve yavaş gerçekleşir. Dolayısıyla otururken kaslar daha çok zorlanır. Fakat bağırsakları çömelme pozisyonunda boşaltmak böyle bir zorlama gerektirmez. Dışkıların anal kanaldan geçerken daha net ve daha düz geçmesini sağlar ve anorektal açıyı genişletir. Oturma pozisyonu ise tam boşaltımı engelleyen puborectalis kasının sıkılaşmasına sebep olur. Bağırsaklarda dışkı kalması çeşitli enfeksiyon oluşumu ve iltihaplara sebep olabilmektedir.

Çömelme pozisyonu, yani alaturka tuvaletler kadınlar için de kolaylık sağlar. Bu pozisyon pelvisin baskı yapmasına sebep olduğu için; idrar torbası ve regl döneminde rahimden gelen kan daha kolay dışarı atılır. Her iki tuvaleti de kullanırken hijyen çok önemlidir; bu sebeple alafranga tuvaletler daha sık tercih edilmektedir. Alafranga tuvaletleri tercih ediyorsanız bir çömelme sandalyesi ile dışkıların anal kanaldan geçişini kolaylaştırabilirsiniz."
Bokun kaldırma kuvvetidir.
Biraz daha geriye oturularak çözülebilir bir sorundur.
Hızlı giden kakayı duvara çarptırarak yavaşlatma tekniğidir.
Sabah akşam su tasarrufu kağıt tasarrufu diye kafa siken yurdum ateistini, pervasızca su ve kağıt israfı yapmaya iter.