1. 1.
  okulda başınıza gelecek durumdur. aceleyle gelmişsinizdir ve defteri koltuk altına alırsınız. tam işi hallederken rotring kalemi o halde görür ve operasyonu iptal edersiniz. bir kaç saniyelik tereddütün ardından almaya karar verirsiniz. çünkü bir sürü anınız vardır, en kötü vizelerinize o kalemle girmişsinizdir. hemen bir parça tuvalet mendilini koparır ve kalemi alırsınız. daha sonra muslukta güzelce iki kez sabunlarsınız ve eve gidince de porçöz dökmeye karar verirsiniz. bu sırada lavabo da kimsenin olmaması sizin için büyük şanstır ama bir yandan da gözünüz kapıdadır. tam kapıdan çıkarken de sizden önce gelen kişiye sifonu çekmediği için en büyük küfürleri ederek dışarıya doğru yol alırsınız.
  ... pascalaga
 2. 2.
  düşürülen rotring isographsa daha bi can yakıcı olur..
  ... tinkerbell
 3. 3.
  rotring kalem döngüsünün sonudur. bilinçli ya da yanlışlıkla sürekli el değiştiren rotring kalemler sonunda böylece yok olur.
  ... kahvekremasi
 4. 4.
  yıllar sonra pasifik okyanusunda cimerken karsiniza cikmasi ile karsınıza cikmasiyla sevincten göz yasları döktüren ama kenefe düstüğü için iğrenip alamadiğiniz rotring kalemdir.

  yüzünde göz izi kalmis
  benden sana yar olmaz mon ami
  2 ... mulayim