bugün

esra kendisi için büyük bir anlamı olan köprüye boşluğa bakacak şekilde oturmuş gözlerinde akacak yaş kalmadığından içine içine ağlamaklıydı.

o zamana kadar ilk ve tek sevgilisi olan cem'le o köprüde başlamıştı ilişkisi. birbirlerini sevdiklerini ilk o köprüde söylemişlerdi. bu yüzden anlamlıydı onlar için ve daha da anlamlandırdılar. hatta cem o köprüde evlenme teklifi etmişti esraya.

''köprünün tam ortasın da ne plan yapmıştı ne bir süpriz yüzük bile almamıştı üstelik. biliyorum böyle hayal etmedin ben de böyle hayal etmemiştim ama her şeyin başladığı burada kalan ömrümü seninle sürdürmek seninle yaşlanmak istiyorum ömrüm... benimle evlenir misin?...''

kendisi için gerçekten çok ama çok anlamlı olan bu köprüde hayat bu ya şimdi intihar etmeyi düşünüyordu......
uzun uzun yazmaya gerek yok

ilk evre: kalbinde ki kelebeklerin vıcır vıcır olması, aha lan bu sefer seveceğim galiba hissine kapılmak..

ikinci evre: alışmak.. ve tam birbirinizi tam anlamıyla tanımak.

üçüncü evre: tam anlamıyla tanıdıktan sonra hayatına fazlasıyla karışmak.. ve işlerin boka sarması

sonunca evre: böyle aşkın ızdırabını sikeyim.
esra banka ve sigortacılık cem'se dış ticaret okumaktaydı aydın üniversitesinde. esra ve arkadaşları d üst kantinde takılırken cem ortak arkadaşı arslanı görür biraz ayak üstü muhabbet derken oturmuş olarak bulur kendini...

biraz muhabbet derken arslan'ın aklına ''sayko'' oyunu gelir. ebe de bellidir üstelik. ''cem''

cem'e kanka hadi oyun oynayalım sen bize soru sormaya başla oyunun amacını bulmaya çalış diyerek ikna eder. cemi

bu arada bu oyunu daha önce oynanamış varsa bilgilendireyim. sayko da 1 kişi ebe seçilir bu kişi daha önce bu oyunu oynamamış biri olmak zorundadır.

ebe grupta istediği kişiye sorular sorar ve o kişide sağındaki solundaki yada 2 sağ 2 solundaki kişiymiş gibi cevap verir. verdiği cevap yanlışsa kimin yerine cevap veriyorsa o kişi ''sayko'' der ve yer değiştirirler..
ebeden oyunun döngüsünü mantığını bulunması istenir.

bu döngü oyun başlamadan belirlenir. daha önce ''ebe'' olmayan arkadaşlar bu yazıyı okuyup öğrendiği içinde çok üzgünüm..
,örnek vermek gerekirse de

ebe sorar mesela gruptan bir kıza.
en son ne zaman ağda yaptın?
oda 2 yanındaki erkek'se ben hiç ağda yapmam diye cevap verir tabi ebe dumurr.
sonra bir erkeğe sorulması istenir aynı soru
en son ne zaman ağda yaptın?
o da 2 yanında kız oturuyorsa.
2 gün önce der ebe daha da dumurr..

neyse oyun başlar cem sorular sormaya başlar felan tabi ortalık yıkılıyor.

herkes yıkıla yıkıla gülüyor yer değiştiriyorlar cem bir yandan oyunu anlamaya mı çalışşın gözünü esradan mı alsın.

omzuna kadar uzun saçları mavi gözleri... güldükçe açan gamzeleri aklından almıştı cemin....
yaklaşık 2 saat felan sonra cem oyunun amacını çözmüş acaba rezil mi oldum diye düşünmeye başlamıştır.tabi bunu düşünmesinin tek sebebi esradır. hızlıca ayağı kalkarak arkadaşlar görüşürüz benim gitmem lazım der.
arslan'da ayağa kalkar cem'i uğurlamak için cem se esra'yı sorar o sırada sevgilisi var mı diye.

arslanda esra'ya dönerek kız senin sevgilin varmıydı cem soruyor der. tabi cem dumura uğramıştır afallar. gruptakiler den ooooooo sesi yükselir. tabi cem kıpkırmızı kesilir o sıra keza esra'da o şekilde...
Arslan'ın patavatsız olduğu hikayedir.
KayAhan / bizimkisi bir aşk hikayesi. Film gibi yani. : p.
biraz önce rezil mi oldum diye düşünen cem artık bundan emindir. yerin dibine girseydim diye düşünür tabi bu sırada arslana içinden sövmeyi de ihmal etmez.

son kez esrayla göz göze gelir ve hiç bir şey demeden oradan uzaklaşır...

en mutlu günlerinin olduğu yerde kendini öldürmeye göze almıştır esra.. hayattın artık onun için sadece bir kelimeden ibaret olduğunun farkındadır...

ömür törpümsün dediği cem ömrünü doldurmuş bu dünyada çok sevdiği esrayı bırakarak gitmiştir çünkü....
o günden sonra cem o kantine bir daha uğramayı hiç düşünmedi. hıncını alamadığı için arslanı arayıp bir güzel sövmeye devam da etti tabi...

cool cafe de arslanı yalnız başına yakaladığın da hesabını sormak ister tabi niyeti kavga etmek değildir. uzun süredir arkadaşlar tabi ama zor durumda bıraktığı için baya sinirlidir...

yanına oturur yine küfür etmeye felan başlar sen nasıl arkadaşşın gibisinden arslanda sözünü keser kanka rahat ol ayarlayacağım sana esrayı...

hafif bir tebessüm eder.. aklında deli sorular yapabilirmiydi gerçekten.. sonra yaptığını tekrar düşünürr.. rezil olduğunu düşündüğü an gelir aklına

nasıl yapacaksın oğlum kız artık yüzüme bakmaz benim diyerek söylenmeye başlar tekrar...

arslanda kendinden eminnn kanka sen kötü birşey mi yaptın kıza rahat ol bana bırak senn ben ayarlayacağım...

bu sözleri kim söylese inanmak isterdi o anda dünyanın en güvenilmez adamı bile deseydi bunu inanmak geçiyordu içinden..

sadece 2 saat boyunca tanıdığı esrayı çıkartamıyordu aklından..
Severler ve evlenirler sever kavusamazsan zaten leyla ile mecnun asli ile kerem olursun yoksa hikaye olursun...
(bkz: leyla ile mecnun)
(bkz: kerem ile aslı)
(bkz: ferhat ile şirin)

bir de esra ile cem' imiz oldu.
ne esraymış ne cemmiş vay be.