bugün

hemen saç kurutma makinesi ile kurutulmalıdır. eğer laptop ise olay çok daha vahim sonuçlar doğurabilir.
defalarca tekrarlarsa klavyede sizin gibi çay tiryakisi olabilir.
mesela benim klavyem son bir ayda 12 bir haftada 3 kere başına geldi. artık çay dökersem kendi kendini silkeliyor.
(bkz: klavyenin başına gelenler)
klavyeye okadar çok çay ve kırıntı dökülmüştürki, aç kaldığınız zamanlarda sizi bir öğün açlıktan kurtaracak erzağa ev sahipliği yapar.
Bir diğer türü için ise;
(bkz: klavyeye kola dökmek)
(bkz: ve dayanılmaz yapışkanlığı)
muhtemelen annenin istemediğiniz halde önünüze getirdiği çaydır.
olmaması gereken bir durumdur. sözlükte yazı yazarken keyif çayınızı içerken, çayı klavyeye dmkersiniz. entrinin sonuna gelkirken olursa bide bu olay tam bir felakettir. klavyenıiz bozulur. anneinin laflarıda beyninize bir bıçak gibi saplanmaya başlar. bir anda asabileşiriniz.
akabinde klavyedeki tuşlar tek tek çatal yardımıyla çıkarılır. Sonrasında ıslak mendille yapışkanlık alınır daha sonra kurulanır. Ve klavyenize birşeycikler olmaz efendim. *
(bkz: başlık yönlendirememek)
(bkz: bkz verildiği halde inatla entry girmek)
derhal fön makinası tutularak klavye kurutulur. akabinde klavyeye hoş bir yumuşaklık gelir.
(bkz: laptop a votka dökülmesi)
pis adamlar için kültablasına çay dökülmesiyle aynı etkiyi oluşturan durum.
dun aksam dıkkatsızlıgım yuzunden basıma gelen hadıse. sekersız, bır kupa bardagı cayın ekrana dogru dokulmesının getırdığı refleksle laptopu sarjdan cıkarıp, dık tutup salladım. sonra bataryasını cıkardım ve dık bır sekılde sabıtledım. cayin büyük bir bölümü süzüldükten sonra klavyeyi, hard diski söktüm ve fön makinesıyle 10 dakika kadar kuruttum, tabii soğuk ayarda. daha önce arkadaşımın başına da geldiği için ki o dayanamayip çalışıyor mu diye bakıp ana kartına veda etmişti, o yuzden bir gün caliştırmadım ve ıse de yaradı. bugun actım, eskisi gibi calışıyor klavye dısında.

edit: klavye de kendine gelmiş bulunmakta, yöntemimi tavsiye ederim.
tavşana yalatılıp çözülmesi gerek sorundur.
(bkz: klavyede karınca ordusunun kurulması) benim başıma geldi klavyenin altında karıncalar yaşıo lan yardım edn bana.
kötü bir durumdur. klavyenin elektronik aksamının bozulmasını sağlar. üstelik yazı yazamaz duruma getirtir, insana kendini boşta hissettirir, sanal klavye bulunan bir site aratır ve orada nick yazıp durdurtur.
klavyenin çaya dökülmesinden daha acıklı olamaz.

düşünsenize şu görüntüden:

".1.2.3.4.5.6.7.8.9.0.*.-.,
q.w.e.r.t.y.u.ı.o.p.ğ.ü
.a.s.d.f.g.h.j.k.l.ş.i
..<.z.x.c.v.b.n.m.ö.ç.

şuna kayacaksınız:

1...g..k...8.9.o..l.k..n.b..c..e.a..
s.s.v..ı.p.r.e.o..ğ.
d.e.w..y.k.ö..l.p.ş.5..7
z...e.f..b.n.m..l.u.ı.
n.k.j..j.o.p.ğ...a.e..t.8.i
0.2.3.5.6.7
Kesinlikle çok hararetli bir konuşma içersinde bu olay başa gelir, ve konunun içeriği zaman aşımına uğramasın diye kalkıp temizlenmez. Öyle yapış yupuş tahammül edilir ona. konuşma biter herkes kabuğuna çekilir ozman temizlenmeye başlar ama artık çok geçtir.