bugün

pc basında kımsenın kendısını bulamayacagını dusunup yalan yanlış atıp tutan/ona buna kufreden/orda burda kabadayılık yapmaya calısan mahlukat *
2000li yılların başından itibaren sayılara artmaya başlıyan ama sadece forumlarda ve genel chat sayfalarında sıkça rastlanan kişiler
kendini bulunmaz hint kumaşı sanıp sağa sola bulaşan ,sözde harbi olan ama asılda hiç olan acınası kişilik
(bkz: pc başında görmek istemediğimiz hareketler)
counter strike oynarken mouse'un yanında baretta bulunduran şahıs.**
imitasyon erkektir. hatta fasondur. kaynana dırdırı gibi kurudur onun konuşmaları ve ona fırsat tanımak hep küçültür değerini. ama nasılsa bilmiyoruz; tanımıyoruz onu, küçülmesi önemsizdir. önemli olan ona cevap verenlerin çokluğu ile ona prim yaptıranlardır.
sozlugumuzun yeniden hortlayan problemidir. sürekli konusur. itinayla ayar alır verir. küfüredilesidir.
gerçek hayattaki ezikliğini sanal ortamda ona buna sataşarak, marjinal olarak, ukala takılarak düzeltmeye çalışan tek hücreli organizmalara verilen ad. bunlar gerçek hayatta asosyal insanlardır, ortam içinde konuşmaya utanırlar, ezikoğlu eziktirler işte, dışmalamak yerine topluma kazandırılmaları gereken şahsiyetlerdir.
muhtemelen reelde ezik olup sohbet odalarında ona buna ayar vermeye çalışan kişidir.
bugun itibariyle bana bir tanesinin rastgelmis olmasiyla bu sozlukte bir tanesini tanima serefine nail oldum. cok super oluyorlar, bakarsin once cok entel mesajlar atarlar sonra bir bakmissin hayati boyunca bolca yedigi kufurlerden birkacini(sadece kucuk bir bolumunu)sana siralarlar hostur bu insanlar onlari sevelim onlari koruyalim.
(bkz: sanal delikanlı)
(bkz: sanal alem delikanlıları)
(bkz: sagopa kajmer ft ceza)
gerçek hayatta futbolla hiç ilgilenmiyo gözüküp, sanal alemde "fenerli şöyle delikanlıdır, şunlar bilmem nedir" diyen örnekleri görülür.
klavye başına geçtiğinde aslan kesilen, yüz yüze konusmada ise aynı performansı gösteremeyen insan modeli.
şizofreninin dışa vurumudur veya olmak istenen fakat olunamayan bir kişiliği sanal olarak oluşturma eğiliminin sonucudur. bu tip kişiler aslında kafasındaki ütopyayı kurmaya çalışır bir çeşit fantazi gibidir.
zebani: +
sanal delikanlı: -

-olm senin ebeni si...
+yaparsın bilirim
-sen gör bile denizliye geleceğim görüşeceğiz seninle
+gel beklerim
-öldürcem olm seni ben o site için neler yaptım sen admin oldun
+iyi yapamamışın demek ki
-...*
+bittiyse engelliyorum
arada yaklaşık 1 ay geçer ben çocuğun olduğu şehre giderim tabi onun için değil arkadaşlarımı görmek için, şans ya çocukla karşılaşırım.
çocuk uzaktan bana bir bakar ve uzaklaşır. **
argo dışındaki türkçeleri 100 cümle civarıyken, argo sözcüklerle 300 leri bulan sanal polat alemdarlardır. çalışma prensipleri, dişilerin bulunduğu bir yerde, popüler bir user' ı gözlerine kestirip, onu tehdit ederek veya ezmeye çalışarak ne kadar erkek olduğunu göstermektir.

genelde kendilerini birinin yakını veya emniyet görevlisi olarak lanse ederler, sık kullandıkları kelimeler; ' ip ni aldım,adresini tespit ediyorum, yatağından alacam seni ', 'sen beni tanıyormusun' ve ' bittin olm sen ' dir. klavye karşısında tespih çekip, bira içmek işin adabından ileri gelmektedir. futbol hayatları; banlandığı, bloklandığı, ignore edildiği veya nopost yediği zaman biter ve kendilerine yeni hedefler bulmak için engin denizlere açılırlar.
(bkz: modem mafyası)
sözlükler aleminde bolca bulunan insanımsılardır. klavyelerin arkasına sığınıp anaya sövmeyi bi halt sanan en iyimser tabirle serefsizlerdir.

(bkz: ya ben neyse lan bi şey demiyorum)
(bkz: çıkışa gel lan)
günlük hayatta icinde kalmis, yapamadigi seyleri nette yapan, normalde icine kapanik bir kisiligi varken nette aslan kesilen, klavyesiyle daglari delen, önüne gelenin bi' taraflarina koyacagini iddia eden, gel bulusalim vaatleriyle atip tutan ama hic bir sözünün eri olmayan, egolarini net ortaminda tatmin eden klavye ile erkekligin kitabi yazan zat. net ortaminda sıkça görebileceginiz insancik türleridir.
(bkz: hangimiz degilliz ki)
ellerinde tesbih yerine mouse ile dolaşan insanlar topluluğu.
delikanlılık kavramına uyan insanlar nasıl yüreklerine güveniyorlarsa, bu insan evlatları da bir mevzu olduğunda klavyelerini yanlarında götürüp olaya girerler. böyle insanlar klavye delikanlısıdır.
son zamanlarda insanların fazlasıyla amacının dısında kullandıgı söz öbeği.
güncel Önemli Başlıklar