1. 1.
  Yıllardır şeriat bekleyen yıllardır bölünme bekleyen sevgili koyun halkın bir diğer adıdır.

  Zaman zaman bizde aynısını yapmıyor değiliz. Kendi adımdan konuşursam zaman zaman bende yaparım.

  Meyve veren ağacın taşlandığı gerçeği ise bir diğer gerçektir. Yıllardır uğraşıyorlar akp şöyle kötü böyle kötü. Böyle şeriat gelecek böyle satılacak böyle bölünecek.

  Neden bizim halkımız iyi olan şeyleri düşünmek yerine hep aksini düşünür oldu. Hep kötü şeyleri bekliyorlar sanki . Bugün geldi şeriat, aha yarın geldi. Ne lan bu çocuk oyuncağı mı ?

  Size söylüyorum ki bugün türkiye'ye şeriat gelse akp oylarındaki düşüşü at gözlüğü olmadan rahatça görebilirsiniz.

  Şu komik olan durumu söylemek istiyorum, bizim insanlarımız orada burada konuşur. Aman bizim türkler şöyle sizin türkler böyle. Sizi bizi mi var, hepimiz aynıyız işte gavat!
  2 -6 ... soytari papyonu
 2. 2.
  kendileri sözlük yazarı olur efenim.
  ... yalan dostum
 3. 3.
  facebook, twitter, sözlük gibi sosyal paylaşım sitelerinde bıdı bıdı bıdı konuşan, mangalda kül bırakmayan, ama iş elini taşın altına koymaya geldiğinde "ama ben napabilirmki" diyen halktır. twitterda #kahrolsunpkk yazınca, facebookta ibret verici bağlantılar paylaşınca üzerine düşeni yaptığını sanar. ülke için yapılması gereken şey, okumak, öğrenmek, bilgi sahibi olmak ve en önemlisi düzgün oy vermektir. internet başında öldürülen saatlerin bu ülkeye hiçbir faydası olmadığı gibi, klavye başında oturup annesinden tost isteyen, hani tostunu yapmaya mutfağa kalkıp kendine bir hayır işlemeyen, daha bi de üstüne üstlük annesine extra yük olan insanın memlekete bırak faydayı, zararı vardır.

  ne demiş bob marley, "dünyayı daha kötü bir yer haline getirmeye çalışanlar hiç tatil yapmıyorlar"

  öyleyse biz bu tatil yapma rahatlığını nasıl kendimizde görebiliyoruz ki? bırakın burda saçma sapan troll'lük yapmayı, elinize hiçbir şey geçirmeyecek olan dikkat çekme çabasını okuyun, çalışın, üretin. yılda 7 ağaç dikin, gazetelerin dolu içeriklerini okuyun, haberleri seyredin. tartışırken bile kaliteli tartışın.

  bu dediklerimin hepsi kendim için de geçerlidir, ben 10 numeroyum demiyorum. elimden geldiğince bu dediklerimi yapmaya çalışıyorum.
  4 -1 ... swangel
 4. 4.
  askerlikten kaçanları vardır.
  ... mig14
 5. 5.
  Türk Gençliğinden başkası değildir. Özellikle şehit verdiğimizde ve saldırı olduğunda atarlanırlar. Hemen ona buna düşüncelerini yazarlar facebooktan twitterden. Boş ve çok konuşmakla değil düşünüp akılcı çözümler sunmakla kurtarılır ülke illa kurtarılacaksa.
  ... ekshimtrak
 6. 6.
  klavyeleriyle gelip klavyeleriyle giderler.
  ... mematiumrede
 7. 7.
  "Bordo Klavyeliler" olarak da adlandırılan bir kesimdir.
  ... gurkanzencirci
 8. 8.
  Bir digeri :

  (bkz: kahvede ulke kurtaran halk)
  ... emin sifatiyla zilyed
 9. 9.
  okulda istiklal marşını adam akıllı söyleyemezler. net başında ülke kurtarırlar.
  ... sos5
 10. 10.
  köy kahvesinde her gün hükümet kurup hükümet yıkan halk ile aynı felsefeyi paylaşan halktır.
  ... kartalbey