bugün

aptalın önde gidenleridir. benim gibi zarif birisini bile böyle argo kelimeler kullandırtmaya zorluyorlarsa durumları daha da vahimdir. yahu bunlar sürekli klasik müzik şöyle boktan, böyle boktan diyerek arabesk falan dinlemiyorlar mı?! mozart'ı yerinden çıkarıp dalasım geliyor bestesizim!

+ ne anlıyonuz lan bundan açın bi müslüm.
- tamam.

olay budur, böyle düşünebilen genç zihinli bünyeler vardır, yazıktır ülkemin genç insanlarına.
müzik seçimiyle insanları sınıflandıran basit insan.
arabeskçi kırolardır. saygı duymaz, kirletirler.
cool olmayan adamdır.
Tercih meselesidir fakat müzikle ilgilenmemesini umduğum insanlardır. Zira böyle insanlar müziğin bu duruma gelmesine ön ayak olmuşlardır.

(bkz: Ajdar)
(bkz: Yeni Nesil Popçular)
bir yerde klasik müzik çaldığında "bu ne kardeşim gıy gıy, kapatın şunu" diyen insandır.
En azından olduğu gibi görünen şahane insanlardır. Her müzik otoritesi gibi betofınlar, mozartlar hakkında bi kaç paragraf paylaşıp gösteriş yapan popçulardan ziyade, "sevmiyorum kardeşim ne bileyim." Diyenlerdir.
büyük ihtimalle ergen olan ve beynini sadece rock , metal ve rap tarzı müzikler dinlemeye şartlandırmış insan kişisi.
bir kere bile klasik müzik dinlemedn yorum yapan ve kendini havalı sanan insanlardır.
aptal diye adlandırmak yanlış olsada "zevk meselesi" dir. Bu konularda benim kaderim hep sevmediğime ilerde aşık olmak üzerine olduğu için o hissi anlayabiliyorum. 3-4 yıl öncesinde sagopa dinleyen arkadaşlarıma, -bu ne lan, ne geveliyor ağzında bişey anlıyormusun- derken şimdi bi çok şarkısını bilirim, severim sık sık dinlerim. Ya da bi kaç sene öncesine kadar pek klasik müzik sevmesemde artık ofiste özellikle akşam belli bi saatten sonra "kafamı dinlendirmek" için günün kapanışını mutlaka bi vivaldi' yle yaparım..

Gibi gibi gibi.. Velhasıl kelam zevkler ve renkler tartışılmaz önermesinin bir örneği..
arabeskten başka müzik türünü bilmeyen insandır.
klasik müziği sevmeyen insanlardır. olabilir sevmek zorunda da değildir.