1. 1.
  Ön yargılı kişiler tarafından gerçek sanılan; ama aslında gerçek olmayan klişelerdir. Yanlış bilinenlerden bazıları: kktc halkı, sanıldığı gibi Türkiye düşmanı değildir. Birkaç kişiye bakıp tüm kktc'ye "Türkiye düşmanı" demek, yanlıştır. Türkiye'de ne kadar Türkiye düşmanı var ise, orada da o kadar, hatta Türkiye'den daha az.
  Kktc meclisinde 1 kişi Türkiye karşıtı davrandı diye ortalığı ayağa kaldıran türkiyeliler, önce kendi meclisindeki terörist sevicilerin sayısına baksın; Sonra KKTC'ye laf etsin.
  Ve kendini bile kurtaramamış tipler, KKTC'ye "sizi biz kurtardık" demekten vazgeçsin. Kktc'yi kurtaran, o dönemdeki kahraman askerlerimiz ve Ecevit dönemi Türkiyesi'dir.

  Bir kktc vatandaşı olarak söylüyorum:
  "Ecevit dönemindeki Türkiye"nin, Kıbrıs türklerine verdiği destek inkar edilemez. Fakat, unutulmamalıdır ki, 1963 yılından Türkiye gelinceye kadar geçen sürede, Kıbrıs Türkleri de var gücüyle direnmiştir.

  1974'te Türkiye gelince de kıbrıs türkleri ile Türkiye el ele vermiş,

  Böylece harekat tüm imkansızlıklara rağmen 1 gün içinde zafer ile sonuçlanmıştır. Bir Harekatı 1 günde başarıyla bitirmek, her yiğidin harcı değildir. 1 günde kazanılan bu zafer, hem o dönemdeki güçlü Türk ordusunun, Atatürkçü askerlerin hem "Ecevit dönemi Türkiyesi"nin hem de kıbrıs türklerinin ortak başarısıdır.

  Ayrıca kktc halkını nankör olmak ile suçlayan; Vatan, millet, sakarya edebiyatı yapan Türkiyelilere bir bilgi: Türkiye'de askerlik 12 ay, üniversite mezunları 6 ay askerlik yaparken, kktc vatandaşları 15 ay, (üniversite mezunları 12 ay) askerlik yapıyor
  Ve kktc vatandaşları askerlik yaptıktan sonra tam 40 yaşına kadar her sene askerlik (seferberlik) yapıyor; Çünkü adada ateşkes hali var. O yüzden TC vatandaşlarından çok daha fazla (40 yaşına kadar) askerlik hizmeti yapan kktc vatandaşlarına "nankör" demeden önce 2 kere düşünün derim. Vatana Türkiyelilerden daha fazla hizmet ediyorlar.

  Bu da bonus, bakın bakalım kktc halkı Türkiye'ye düşman mı? izleyin ve görün:

  https://m.facebook.com/st...87&id=100000887518387

  KKTC ve Türkiye halkını birbirine düşman etmeye çalışan kişilerin oyununa da gelmeyin. Kktc ve Türkiye daima dosttur.
  3 -6 ... hexa gram
 2. 2.
  Kktc ile ilgili yanlış bilinen bir başka konu: kktc'de sadece Türkiyelilere ceza verildiği, kktc vatandaşları suç işleyince ise polisin tolerans gösterdiği. Geçenlerde "karakolda bir suçlunun kollarını kırdılar" haberi gündemdeydi kktc'de. ve o haberde kolları kırılan kişinin adını facebook'tan arattım ve gördüm ki ortak arkadaşlarım var. Hepsi KKTC vatandaşı. Kolu kırılan kişi de kktc vatandaşı. Yani kktc'de polis sadece Türkiyeli suçlulara ceza veriyor diye bir şey yok. inanmıyorsanız, bir kktc'li gazeteciden dinleyebilirsiniz:
  https://m.facebook.com/st...26&id=408460169168603

  https://m.facebook.com/st...76&id=408460169168603
  1 -1 ... hexa gram
 3. 3.
  Patates yetişiyor
  Su yoktu çözüldü
  Hellim peyniri meşhur
  Üniversitede ki arkadaşım magosa da oturuyor. Bu kadar. Teşekkürler.
  5 ... kale3112
 4. 4.
  geneli cahil cüheladır.
  ... dendrobatidae
 5. 5.
  Ne yazık ki kktc hakkında bilinen yanlışları sözlüğümüzün prenses yazarı hexa gram açıklamış. Yukarı entryde yazılanlar doğrudur bir senem kıbrısta geçti ordan bilirim. Yalnız şu var askerleri cidden sevmezler. Lakin bu konudada haklılar. Adım attıkları yer asker. Bundan dolayı dengesiz insanda çok askerler içinde.
  ... sahnenin disindaki adam
 6. 6.
  kktc de bulunmuş biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim. kktc de türkiye taraftarı olanlar en fazla 30-40 yıl önce kktc ye göçmüş asker ve öğrenci yolan romantik milliyetçi esnaftan ibarettir. kıbrısta yüzlerce yıllık geçmişi olan türkler ise rumlarla birleşip ab ye girmek istiyorlar. türkiye 'nin kendilerini rahat bırakmalarını istiyorlar.
  2 -1 ... ruh okuzu
 7. 7.
  Sacma sapan konusmus baslık sahibi. Nedir yani?
  Kktc basta iç işlerini kendi yönetir dış işlerinde isr türkiyeye baglıdır.

  Kktc de türk askeri bulunur bu sebeble gece baslarınızı yastoga koyarken rahatsınız.
  Suyunuz çok şükür var o da türkiye sayesinde.
  Ulan Allahsızlar.. Türkiyenin nüfusuna oranla askerlik hizmeti gayet normal. Sırf üniversite mezunu 6 ay yapıyor diye türkler türkiyede 6 ay askerlik yapıyor demiş, istisna üzerinden yürümüş. Üni mezunu değilsen -ki üni mezunu kesim oldukca az-12 ay askerlik yapıyorsun kardesim 12 ay! Ünüversite mezunuysan ve tegmen olarak görev yapmak istersen de yine 12 ay yapıyorsun.

  Türklerden daha cok askerlik yapıyorlarmış. Vatan borcun ulan, tabi yapacaksın. Zamanında senin deden baban yapmadı diye kktc o halde. 63 ten 74 e kadar da onlar bos durmamısmıs. Demekki gücün yetmemişki biz girmişiz oraya. Daha çok öldürülmeden kurtarmıslar sizi.
  Yatın kalkın ecevitin yönettiği türkiyeye ve türklere dua edin. Biz hiçbir zaman sizi kendimizden ayrı görmedik. Krdes bildik. Cocuklugumuzda hep kktcyi kardes bildik. Kktclilerle ülkemiz bir saydık.
  Suyu size getirirken kâr amaçlı mı getirdik?
  Barıs harekatında sizin can güvenliğinizden baska amacımız mı vardı?Yoktu.
  Birbirimize atarlanmayı keselim.
  Krdesiz biz. Yarın bir gün türkiye ye birşey olsa her bir kktc vatandası kardesimi bizim yanımızda görmek isterim. kendinizi bizden ayrı görmeyin. Türkiye nasıl sizin vatan toğragınızsa kktc de bizim vatan topragımızdır.
  3 -1 ... morfinligeceler
 8. 8.
  Barış harekatını ve rum zulmünü görmüş belli yaşın üzerindekiler türk askerini sever ama yeni nesil boş ve özentidir. Yes be annemciler çoğunluktadır yani rumlarla birleşmek isteyenler. Bir de son zamanlarda aşırı bir rus akını vardır sürekli toprak ve gayrımenkul alıyorlar.
  4 ... bendoktordegilimhekimim