1. 1.
    (bkz: eliyle ağzını örten surat)

imam hatiplilerle bir araya geldiği sahurda verilmiş. fox tv'de ismail küçükkaya'nın programında görüşmenin detaylarını anlatırken de imam hatipli gençlerle aralarında geçen bu diyaloğu anlatmış kılıçdaroğlu.

ne yalan söyleyeyim kırk yıllık layikçiyim böyle vaat görmedim. helal olsun kk'ya , yobazları kandırıp oylarını almak için elinden gelen sahtekarlığı yapıyor ama, olsun. sonuçta zafer kazanmak var.

ben bir layikçi olarak kk'nın bu şekilde tavırlar sergilemesinden asla ve asla rahatsız değilim. oruç tutmayıp sahur programına katılması süper olmuş bir kere. hani, "bende oruç tutuyorum sizler gibi" demeye getirmiş.

ona keza; maarrem de aynı şekilde. on numara namaz kılıyor mesela, ne de güzel rahmana geliyor. dua ediyor, bana "hacı maarrem derler" falan diyor. çok iyiler yani. şahsen ben yobaz olsam bunlara oy veririm. çünkü namaz kılıyi adamlar.

velhasıl kelam yobazlardan oy toplamak için bu tür numaralar yapmanın, yalan söylemenin bence hiçbir sakıncası yok ışıklı kardeşlerim. biliyorum rahatsızsınız bu durumdan ama, durum sandığınız gibi değil.

o yüzden sizler de namaza başlayın, oruç tutun derim ben. hani çevrenizdeki yobazları kandırmak için. hemen kanıyorlar saflar çünkü. bugün bir öğlen namazı kıldım tam üç yobazı kandırdım caminin çay ocağında mesela. maarrem'e verecekler oylarını.

öyle dediler, hesabı da ben ödedim, inandırıcı olsun diye. nasıl iyi yapmışım dimi lan?

http://www.ensonhaber.com...hatiplilerle-bulustu.html
    ... sen uzun sacli bir ibnesin
  2. 2.
    inanma başını açacak.
    1 ... masklavi