1. 1.
  CHP seçmeni tıpış tıpış gidip oyunu kullanacak sonra da akp seçmenine küfür edecek böyle saçma bir parti.
  4 -2 ... gereksiz ihtiyac
 2. 2.
  kılıçdarın babayı alacağı gerçeğidir. partiye oy verme dönemlerini geçtik artık. bu pezevenkler koltuk sevdasından vazgeçmediği sürece bu partiye oy falan yok. ben yılların sosyal demokrat Atatürkçü ailesinden yetişen bi insanım. bizden sağ partiye oy çıkmamıştır atadan dededen beri. bu haysiyetsizler de bunu başaramayacak o ayrı mesele. ama oy kullanmam, geçersiz oy kullanırım. yine de bu kılıçdara oy vermem. bizde Kemal'le başlayan isim Atatürk'le biter. sümsükle değil.
  -1 ... sosyalalkolik
 3. 3.
  %20'nin altına düşmezse iyi. iyi parti CHP'den epey bir oy tırtıklayacak gibi. Reiz, oy kaybetmemek, hatta artırmak adına 'her yol mübah' düsturundan gidiyor. 15 Temmuz 2018 baskın seçiminin altyapısı olarak afrin savaşı devreye sokuldu. Bu savaş seçime kadar sürer. Yani kk cehepesi yine nal toplayacak bu gidişle.
  ... cenillo
 4. 4.
  % 18 Dahi zor alır. Bizzat CHP içerisindeki bazı konumlardaki insanların ve ayrıca yıllarca CHP'ye oy vermiş çevremizdeki binlerce insanın Kılıçtaroğlu ve Y-CHP kafasından nasıl bıktığını, usandığını, hatta büyük bir çoğunluğunun partiyi terk ederek yeni alternatife katıldığını, bir kısmının da çok ciddi şekilde katılmayı düşündüğünü 99 Yıllık gerçek CHP'liler olarak görüyoruz.

  Ama AK-Çomar buna sevinmesin! CHP'nin her kaybettiği veya edeceği oyun gideceği adres çok çok açık ve nettir. BU gideceği yer de güç kendini bildiğin Tsunami gibi arkada yoğunlaştırıyor, kütlesini büyütüyor. ilk seçimlerde de Tsunami gibi AKAPEYE çarpacak!

  Yani sizin için Atatürkçülükten kurtuluş yok Ak-Çomar arkadaşım! CHP'nin oy kaybetmesi en başta AKAPEYE zarar getirir. Çünkü CHP'den her kopan direkt merkeze yanaşıyor. BU merkez partinin de kim olduğu çok çok açık! Boşuna sevinmeyin.

  Türkiyede merkez parti demek seçmenin % 80'i alma potansiyeli olan ve % 60 oylara kadar yükselebilecek parti demektir. CHP'nin kök/taban seçmeni de solcu felan filan değil bildiğin Merkez Seçmendir. Bknz: 6 OK! BU kitlenin de gittiği adres bellidir. Siz hazır Y-CHP ile dahi zor mücadele ederken şimdi bir de ortaya hem Y-CHP hemde CHP'nin 3 katı potansiyele sahip bir yapı çıktı. Siz bence CHP'den (Y-CHP) çok asıl bu yapıdan nasıl kaçacaksınız veya kaçabilecek misiniz onun hesabını yapın derim!

  Özetle karşınıza bildiğin 1930'ların CHP'sinin (Atatürk'ün CHP'si) bire bir aynısı bir yapı çıktı ve Tsunami gibi üstünüze geliyor. isminin ne olduğu önemli değil, içi bildiğin Kuvayı Milliye CHP'si!!!
  1 -1 ... usayavuz