bugün

anathema - lost control.
böylesi sevdiğin için,
bir kördüğüm oldu için,
ağlıyorsun için için,
demedim mi sana gönül..
gancum em ari ari
" evet! evet! bu $arkı benim için yazılmı$. besteyi bilmiyorum ama sözler tamamen benim için yazılmı$. " hissi uyandıran $arkılar.
yeni türkü - resim

o kadar sevdi ki resmini, işte bugün konuştu benle
yorulmustum çalışmaktan,karda uzun yürüdük senle
geceleri resmine baktım,olanları anlattım
seni bir görsem diye diye, uyudum yağmurun sesiyle
o kadar sevdim ki resmini..
biliyorum görünce beni,hep tanıyordum diyeceksin
rüyalarımda hep sen vardın, hep tanıyordum diyeceksin
okudugum her cümlede, konustugum her insanda, gördüğüm her güzellikte..
sende varsın,
sen hep varsın!
sezen aksu - yalnızlık senfonisi *
bülent ortaçgil-yüzünü dökme küçük kız
yaşanan tüm hezeyanları bir kenara itip yeniden başlama gücü veren harika bir şarkıdır.
(bkz: vesselam)
sıla - kenar süsü
3.1 değişmem

kendime bir cezayim
degismem bundan sonra
sezen aksu - kücügüm.
Rita Hayworth- Put the blame on me.

Peggy Lee- Fever

Soulstaff Feat. Fred Wesley - Set My Soul Free
aşık olan insanın dinlediği bütün şarkılar. (bkz: miki fare ettin beni)
sagopa kajmer-24
yirmidört yaş rapi mi desem şarkısı mı şiiri mi

Yaslanan Birgün Bugün. Bavulu Topluyor Ve Son Vedasi Tipki Dün Gibi Köseye Çekilip Agliyor, Bense Yarina Penceremden Bakma Gafletindeyim. Gözlerim Dolu Ve Ellerim Tutuklu Yüzüme.

Dudaklarim Kilitli, Hosçakal Bugün!..Sen De Yolcusun Dünlerimde Sorgusun Ve 24lük Yorgunsun Git De Dinlen Gidenlere Yarinim Kapida Bekliyor Ve Son Veda Zamani

Saçlarimda Sakli Kar Beyaz Ve Gözlerimde Hep Telas. Panik, Silik Resimler Ortasinda Bir Küçük Çocuktum, Hep Konuktu Baska Gün Ve Çok Soguktu Her Geçen Dün. Tipki Sen Gibiydi, Giden O Eski Dünler, Geçmisin Karanliginda Anilarimdi Onlar, Bense Bulamaz Oldum Onlari, Hep Selam Gönderdim Geride Kalana, Kanitim Yoktu Yarina, Yolcularimla Agladim, Hiç Misafir Olmamişti Kimse Bunu Ben Anladim. Sonbaharda Katil Oldu Rüzgarlar Öldu Tüm Yapraklar, Yagmur Aldi Gözyasi, Ve Rüzgar Oldu Ruhlar Estiler Yavasça. Sen Misali Aglamisti Her Dünüm Usulca.

Dudaklarim Kilitli, Hosçakal Bugün, Sen De Yolcusun, Dünlerimde Sorgusun Ve 24lük Yorgunsun, Git De Dinlen Gidenlerle Yarinim Kapida Bekliyor Ve Son Veda Zamani.

Aynalarda Bugulu Yüzümü Göremez Oldum, Ve Iyimserlik Mateminde Sari Gül Tuttum. Hayallerim Yok Oldu, Koydugum Yerde Yoktu Hiçbiri Tek Yabanci Bendim Evde Ver Bir Yalanci Mumdu Dogan Günes. Solan Gülümdü, Talan Sonuydu, Kalan Resimdi, Bir Vesikalik Gülen Çocuktum, Yüzüme Bakarak Agladim, Yüzlesirken Kendimle, Hiçkiriklarimla Savasir Oldum, Ertelendim Yarina. Reddedildim, Gideni Yolcu Etti Gözlerim Ve Gelene Merhaba Dedi Bu Kimsesiz Dilim, Ortalarda Gezinen Oldu Dilenci Ellerim, Bu Son Demiydi, Sonbaharin, Son Yapraginda, Son Gülümsemekki Nefesi Son Çekisti Içime Sonbahardi. Güz Agirdi Gün Üzeri Bir Tebessüm Etti Yüz, Sakli Kaldi Her Düsende Kirilan Onca Göçebe His, Biz Dünden Olma Yarina Varma Garibeyiz.

(x4)
Dudaklarim Kilitli, Hosçakal Bugün, Sen De Yolcusun, Dünlerimde Sorgusun Ve 24lük Yorgunsun, Git De Dinlen Gidenlerle Yarinim Kapida Bekliyor Ve Son Veda Zamani.

Yalızlık Ömrüm Boyunca Tanıamdığım Bir Yabancıydı Onunla Şimdilerde Beraber Yürüyoruz Her Yeni Güne 2 Yanlız Şarkılar Yazıyoruz Çok Yalnız.
pearl jam- alive
kazım koyuncu-gidiyorum

işte gidiyorum;
bir şey demeden, arkamı dönmeden, şikayet etmeden.
hiç bir şey almadan, bir şey vermeden.
yol ayrılmış, görmeden gidiyorum...

ne küslük var ne pişmanlık kalbimde.
yürüyorum sanki senin yanında.
sesin uzaklaşır her bir adımda;
ayak izim kalmadan gidiyorum...

gerdiğin tel kalbimde kırılmadı.
gönül kuşu şarkıdan yorulmadı.
bana kimse sen gibi sarılmadı.
ışığımız sönmeden gidiyorum...
(bkz: estarabim)
burçin birben - sen güzelsin. *
yiğidim aslanım burda yatıyor.ve arka planda ben...
derdime derman işte çilolata kız ksdsdkfıenfks dfnsdf çokanat hastasız.
sezen aksu - yanlızlık senfonisi.
kişinin o an itibari ile; içinde bulunduğu psikolojik ve fizyolojik durumu ile dönem dönem anlam kazanıp, dönem dönem anlamını yitiren ve değişkenlik gösteren şarkılardır.

yazarın "hisli" şarkıları için kısa bir liste yapmak gerekirse:

toto - lold the line
dire straits - you and you frend
pink floyd - What Do You Want From Me
pink floyd - A Saucerful of Secrets
lily alen - litles things
aziza mustafa zadeh - bad gırl
phortishead - roads/ Silence/ sour times
aphex twin - isuz
hover phonic - eden
ferda anıl yarkın - üzülme
zuhal olcay - bütün hayallerim
Kenan doğulu - tutamıyorum zamanı (jazz version)
Sıla - Kenar Süsü (Alt. Ver.)
emre aydın - belki bir gün özlersin
..
..
yeni türkü- resim
yalın - meleklerin sözü var
sezen aksu - küçüğüm.

elimde yalandan, kocaman, rengarenk, geçici, oyuncak zaferler...
küçüğüm daha çok küçüğüm...
the who - love reign o'er me.