bugün

Rasûlullah –sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuşlardır: “Emri altındaki insanlara ve çevresindekilere karşı kötü muâmelede bulunan kimse Cennet’e giremez.” (Tirmizi, Birr, 29/1946; ibn-i Mâce, Edeb, 10; Ahmed, I, 7)

Hazret-i Ömer –radiyallahu anh- da şöyle der: “Bir kimsenin kıldığı namaza, tuttuğu oruca bakmayınız;

– Konuştuğunda doğru söylüyor mu,

– Kendisine bir şey emânet edildiği zaman emânete riâyet ediyor mu,

– Dünya ile meşgul olurken helâl-haram gözetiyor mu, ona bakınız.” (Beyhakî, es-Sünenü’l-Kübrâ, VI, 288; Şuab, IV, 230, 326)
Hz. Ömerin sözüdür: “Bir kimsenin kıldığı namaza, tuttuğu oruca bakmayınız. Konuştuğunda doğru söylüyor mu, kendisine bir şey emânet edildiğinde emânete riâyet ediyor mu, dünyaya meylettiği zaman helâl, haram gözetiyor mu, ona bakınız.”
Paranın ve imanın kimde olduğunun belli olmamasıdır.
inandırılmamanız için söylenen sözdür lakin inanmışsınızdır.
(bkz: amin)

kandırılmak zeka sorunu yaşayanlara hastır. örneklerini geçmişte çok defa gördük. hamdolsun zeka sorunum yok.
Ahlak ahlak ahlak bunlar olmadan ne yapsan çöp..
Onlar ayetleri ciddiye almıyorlar, hadisleri mi alacaklar dostum? Bu konuda ayrıntılı bir uyarı yapan Maun suresi var, isteyen açıp da anlayarak okuyabilir. Tabi ki önce Kuran'ı duvardan indirmeleri lazım.
bana malum kişiyi hatırlatan söz. cuk diye oturmuş nedense.
günümüz türkiye'sini açıklıyor.
Efendimiz çok dogru söylemiş.
Devamında siz onun menfaatler karşısındaki tutumuna altin ve gümüşle olan ilişkisine bakın diye devam eden hadistir.
Rfendimiz bugünkü rezillikleri 1400 seme önce haber vermiş.
Kayserili birini getirdi aklıma 5 vakit vaaz verip ilmihal dağıtır ama kendine gelince uygulamasi sıfır. Sorsan sen dinsiz imansiz ahlaksiz o akli selim imanli iki cihanda cennetlik mahluk.
fasık dediğimiz kategoriye girenler için yapılmış ikaz.
aldatmasın aldatmasın da şu konuda da siz aldanmayın,namaz kılan ve oruç tutan herkes böyle demek değildir.bu kişi sizden takva olarak üstündür,saygı duyunuz.
kişinin namazı, orucu ve a.partisi sakın sizi aldatmasın diye güncellenmeli. o mechul partiden olanların çoğu münafıktır.
''siz onun dirhem ve gümüşle olan münasebetine bakın'' diye devam eden hadistir.
1400 sene öncesinden bugünlere işaret etmiş.
beni hiç aldatmaz. ikisini yapandan da uzak dururum, mutlu olurum.
onun dirhem ve dinarla olan muhabbetine bakın. diye devam eden hadisi şeriftir.
peygamber efendimiz (sav) 1400 yıl önceden bugünleri işaret etmiş. hala anlamayan andavallar varsa bu onların suçu.
ha birde hala peygambere inanmıyorum diyen sığırlar var.
parayla imanın kimde olduğu bilinmez demişler.
onun dirhem ve dinarla olan muhabbetine bakın. diye devam eden hadisi şeriftir.
peygamber efendimiz (sav) 1400 yıl önceden bugünleri işaret etmiş. hala anlamayan andavallar varsa bu onların suçu.
ha birde hala peygambere inanmıyorum diyen sığırlar var.
zira gunumuzde gosteris icin bunlari yapanlar çok fazla.
eğilip kalkmaya üşenen tatlı su müslümanlarının avuntusu.
not: atayızım.
evet biz kandık evimize hırsız olarak girdi. tecrübeyle sabittir.
Evet aldatmasın, uyanık olun. Çünkü namaz kılıyor ya da oruç tutuyor diye müslüman sandığınız insanlar zinayı gözü kapalı yapabiliyorlar.

(bkz: tecrübeyle sabit)
bizi kandırmaz zaten, yobazları kandırır.

ayrıca din işinden çok parayı götüren insanlar var ve bunlara bir şey dediğinde ilk bunların kullandığı sünepeler ayağa kalkıyor.

o yüzden bir işe yaramıyor bu palavralar.