bugün

asla en arka sıraya oturmak için çabalama sonradan büyük zararını görürsün. dersleri kaçırırsın , büyük ihtimalle orta okulda sınıfın piçi olursun. yapma evladım gel akıllı akıllı ön sıradan dersi dinle adam gibi okulunu oku...
hiçbir zaman kimseye tavsiye verme. insanlar kendileri için gerekli olanı yaşarlar.
kopya çekme beceremeyeceksen bak sonra söylemedi deme tokatı yer rezil olursun biraz kendini geliştir daha sonra yaparsın sana güveniyorum.
irem büyüyünce kaşar olacak lan vazgeç ondan. *
kızım açık-açık söyle işte ..pis kokuyorsun esra de. neden en iyi arkadaş olarak onu seçtinki?
saçlarını iki kulak şeklinde yanlardan toplama çabası ve pembe toka ile başlamasın güzellik kaygıların. bak sınıfta okumayı en son sen söktün.
Dersleri bu kadar çok kafana takma. zaten ilkokuldasın her türlü geçersin sınıfı. sen yapabileceğin ne kadar piçlik varsa yap.
Hocalarından deli gibi korkma, onlar da insan yahuu. Ödevlerini de tastamam yapmak zorunda değilsin zaten.
kalemini açmak kisvesi altında osurmak için gittiğin o çöp tenekesi var ya, senin hayatını karartacak ikinci gidişinde. hoşlandığın kız da kalem açmaya geliyor arkandan yahu*. bir arkana dön bak, rezil olacaksın, o tenekenin başında kaybettiğin özgüvenine üniversiteye kadar kavuşamayacaksın bak. benden söylemesi.
ha bir de o bölme işlemini yapamadın diye tahtada sümüklerini şişire şişire ağlamıştın ya, hala utanıyorum aman diyim...
hoca tahtaya kaldırıp cetvel ile eline vurmak istediği zaman, sakın ola ki çantandaki cetveli çıkartma ''örtmenim ben de var'' diye. o örtmen sonra kıyak geçmiyor. ''hadi çocuk cetvelini verdi buna vurmayayım'' demiyor yani. alayına geçiriyor.
kara kışın ortasında paltonu okulda unutup evde annen sorunca aklına anca gelen palton için üzülme. Bircok acıyı palto gibi unutacak daha ne salaklıklar yapacaksın.
okuma yazmayı hemen öğrenme, sonra sıkılıyorsun, kendini çok zeki sanıyorsun falan... 1. sınıfta ukala kelimesiyle tanışma yani! neyse tanıştın zaten uzatmayalım, görüşürüz...
git kaşını aldır.
elinde iğne ile sınıfa hemşire girince ortalığı dağıtıp ağlayarak kaçma. herkes gibi aşını ol ağla kargaşada. sonra o kaçırdığın aşı için doktora götürülünce yalnız ağlayacaksın daha kötü.
çöp kutusuna işeme.
oğlum sınıftaki kızları pandikleyip durma lan! günün birinde büyüyünce bir yerde karşılaştığında yüzüe bakamıyorsun o kızların.
Öğretmenin gözüne girmeye çalışma, girsen de bi bok değilsin.
sınıf başkanı tahtaya konuşanları yazabilir. onu takma, bol bol konuş. konuştun diye hiçbir zaman notun düşürülmez.
öğretmenin olacak o insan müsvettesine sana bir daha elini kaldırırsa ona haddini bildireceğini söyle.
sınıfta öğretmen bir soru sorunca bilmesende parmak kaldır. çünkü öğretmen parmak kaldırmayanları tahtaya kaldırır.
MATEMATiKLE BARIŞ iLERDE LAZIM OLCAK BAK DiNLE BENi ...
sakın büyüme lan. hep sınıfta kal, ne bileyim işte bir yolunu bul hep ilkokullu ol.
tenefüslerde nöbetçi öğretmenlerin yanında gezmekten vazgeç. git sende yaşıtlarınla oyun oyna.
lütfen arkadaşlarını organize edip çöp etrafında kalem açma etkinliği düzenleme. ne amaçsız bi çocuksun ya.
erkek olduğun halde annenin kış geldi diyerek külotlu çorap giydirmesine izin verme,hele hele öğretmenin bir de o gün tırnak kontrolü yapacaksa.