bugün

hayal olmayan türkiye'dir.

lakin bunun için üzerindeki yükten ve asalaklardan kurtulması gerekir.
görsel

haritanın güneydoğu ve doğusunda görülen üzeri karalanmış bölge türkiye'den ayrılmalı ve türkiye'deki kürtler ile bu bölgedeki türkler mübadele edilmelidir.

unutmayalım ki, yalnızca aptallar bu olanlara katlanır. 600 bin nüfuslu van'da 430.000 yeşil kartlı olması, diyarbakır'ın yüzde 65'inin kaçak elektrik kullanması bu milletle resmen dalga geçildiğinin delilidir. bu yüzden türkiye kendisine bir şey vermeyen, katkıda bulunmayan asalaklardan kurtulmalı ve muasır medeniyet seviyesini koşar adımlarla yakalamalıdır.

çözüm;
(bkz: türkiye nin artık bölünmesi gerekliliği/@protest sanayici)
(bkz: kürdistan/#15152716)

not: şimdi bazı mahluklar çıkıp üzeri karalanmış bölgedeki petrol rezervinden falan bahsedecek. varsın olsun, isterse o bölgede petrol fışkırsın, mübarek olsun sahiplerine...
"bize batı anadolu yu verin de isterse t.c. nin milli geliri 100 bin dolar olsun" gibi bir durumdur.
Hayatında 40 bin doları görmeyen halkın milli geliri olsa gerek.
o topraklarda ki dağlar şehit kanları ile sulandığı için asla olmayacak ve olmaması gereken önerme. eğer o topraklar bize yar olmazsa başkasınada olmayacak ve olmamalıda.

unutmayalım ki;

vatan toprakları bir bütündür. kaderine terk edilemez.
ya ben türkiye'de yaşamıyorum, ya da ailem benden gizli ek iş yapıyor diye düşündürür.
Kötü yönetimlerin sonucunda halkın artık "yeter" dediği başlıktır. Bu ülkede sadece kürtler ezilmedi ama sırf dağa çıkmasınlar aman isyan yapmasınlar diye uygulanan politikadır. Ama sonuçta bütün herkes bu ülkede yaşıyor herkesin elini taşın altına koyması gerekir. Onların da vergi vermesi gerekir. Ama benim düşüncelerim sadece ütopik hayallerden ibaret bunun farkındayım. Bence ülkeyi bölmek sorunu çözmiyecektir bunun yerine Irak'taki turkmenler ile bizdeki kürtleri degistirmeliyiz.
(bigün böyle bişi yazacağım hiç aklıma gelmezdi ama ülkeye yararından çok, zararın varsa sikmişim bunca zamanlık humanist düşüncemi.)
birileri 10bin kişinin adına alıyor heralde bu geliri. bu birileri de bayağı var heralde.

bizim gelirimiz giderimizden düşük amınakoyim.
(bkz: kırk bin dolar)

+kişi başına milli gelir ne kadar?
-10.000 dolar
+40.000 dolar
- dolar dolar 4 katı dolar.
beyin bedava!!!
yanlış karar ve sorunlu karar.
Dünyada her erkeğe üç kadın düşüyor söylemi ile Turkiye'de kişi başına düşen milli gelir 40000 dolar söyleminin aynı niteliği taşıdığı boş araştırmalardır.
40.000 derken yazıyla da "kırk bin"' mi kast ediliyor sorusunu akla getirir.
"en fakirimiz kadar zenginizdir" şeklindeki görüşümü değiştirmeyecek olan durumdur. kırk türlü oyunlar ile binalar yaparak köşeyi dönüp oğlunun aldığı tekneyi parçalatan ve sonra teselli(!) olsun diye gidip uçak alan görgüsüzler ile karnını doyurmak için günde on iki saat it gibi çalışan hatta iş bulamadığı için mecburen sınırı geçip kaçakçılık yaparken devlet tarafından bombalanan insanların aynı devletin yurttaşı olduğuna insan inanmak istemiyor.
o 40000 doların yine halkın cebine girmeyeceği gerçeğini atlayan vatandaşların iddiasıdır.
lan yıllarca her bi boku özelleştirdik, devletin her bir şeyini sattık, cebine girdiğini gördün mü hiç?
paramın 38500 dolarlık kısmını bir türlü tahsil edemediğim g*tleklerin vatanıdır.
Demek sehitlerimizin akan kaninin ederi bu. Himm. Ver topragi geliselim, ver haritadan tarali alani sembolik sayilar cogaliyor diye gelismis olalim.

Sikerler oyle gelismeyi! Vatan topragi icin canini verenleri yok sayip gelismek adina ulkesinden kismi vazgecmek demek, medeniyet veya gelismislik degil nankorluk, ataya sehite ihanet ve namustan feragattir.
yakın zaman için bir ütopyadır. bu türkiye'nin haritada kaybolan kısmını içine alan kişiyi ayrıca tebrik ediyorum.
kürt halkından kurtulmuş bir türkiyedir.

ksra bkmyn ayrlmk istyrz.
"hedef 2071" de inşallah..
100.000 dolarda olsa halkın %95'inin 'kim aldı lan benim kalan 99.000 dolarımı?' diyeceği, zenginlerin oran yükselttiği durum.
çözüm bölünme değil, mübadeledir.

hazır amerikalı abileri k.ırak'da bir devlet kurmuş bu arkadaşları da vatan hasreti çekmekten kurtarmak lazım...

türkiye'de dil üzerinden kürt aidiyetini kabul eden 6,5 milyon kişi var. tirki bar devrimcilerinin ve pembe yanaklı cemaatçilerin pompaladığı gibi 10-20-40 milyon değil.

taşıması zor olmaz o açıdan diyoruz...
o zaman benim payımı verin ulan dediğimdir.
Önümüzdeki bir kaç yüzyil sonra olabilir.
benim milli gelirim kimin cebindeyse şu an, bir milyon ergen onunla milli olsun inşallahürabbilalemin.
(bkz: kişi başına milli borcu 5200 dolar olan türkiye)