bugün

ne yalan söyleyeyim, dürzülük gördüm, gurursuzluk gördüm; ama bu kadarına da hazırlıklı değilim bilader..

bu cümleyi az evvel msn'de sohbet ettiğim, hem de canım ciğerim dediğim; daha evvel sırf bu kontenjandan yüzbinlerce dolarlık ticari ilişkide bulunduğum ve şu an tüm benliğiyle bir dürzü olduğu kanaatine varıp geçirdiğim yıllara, yedirdiğim yemeklere lanet ettiğim heyecanlı bir arkadaşa cevaben ettim, siz de duyun.. [hiçbir şeyden eksik kalmayın]

diyor ki beyim "abi kızı da taktım koluma dün gece, bıraktım arabayı otoparka taksim turladık.. güzelmiş istiklal, abazan günlerimi yad ettim... " çüş eşşek.. abazan günlerini yad etmiş.. hiç soruyor mu kendine o abazan günlerini yad edecek kadar seneyi henüz ömründen geçirmemiş olanı da var mı diye acaba? hiç soruyor mu koluna taktığı kızın dönüp dönüp kıçına kaç kişi baktı diye.. bakarlar, ben bile bakıyodum arada, ilik gibi hatun, neyse..

hadi "abi jeepi de aldıysam bana tanıdığın krediden, sağol varol, gıralsın" demedin, senin bileceğin iş, o senin karaktersizliğin, çıkıp da cem uzan gibi bir teşekkür bile etmediler diye kanal kanal reklam verecek halim yok; zaten hangi birini sayayım, ama sen gibi bir dürzüyü de reklam etmeden duramazdım! alıp da beyoğlunun arka sokaklarına götüreydin bir de.. yetmezse tarlabaşı'na indireydin orası daha bir fuhuşa yatkın..

ulan bakıyorum da bazısının harbiden yatacak yeri yok.. ayıp ulan..