bugün

Bir siz eksiktiniz denilesi hadise. Gidince kıllatırlar zaten.
en çok erkin koray'ı sevindirecek hadise.
daha neyin ne olduğunu bilmeden haberlerde görünen 15-16 yaşındaki bazı liseli kızlar da vardır ki; ya bilinçsiz bir şekilde ya da televizyonda görünmek için söylüyorlardır. *
fırsat bu fırsat diyip, ortamı nasıl kulllanabiliriz diye düşünen kız meslek lisesi müdürünün fikri.. müdüre desen hadi gel gidiyoz diye ortadan kaybolur..
vatanı savunmanın ne kadar ciddiyetsiz bir ortamda ele alındığını ve ülkede herşeyin bokunun çıktığını gösteren hadise. Bu kadar basit mi hemen silah altına alınıp da sınıra gitmek? Bu kadar basit mi ülkenin içinde bulunduğu kritik dönemi show malzemesi haline getirmek?
elinin hamuruyla erkek işine karışmaktır.
(bkz: kizlari da alin artik askere)
evet belki silah kullanmayı bilmemektedirler,belki savaş kavramı erkekler kadar net değildir çocukluktan beri hamurişleri,ev işleriyle doldurulan beyinlerinde. olay askerlk başvurusu ya da askere gitmek de değildir. amaç desteklerini bir şekilde göstermektir, birliği, bütünlüğü hemde en ciddisinden...
tarihte örnekleri mevcuttur, açılıp incelenmelidir...
(bkz: asker kuyrugundaki 350 turk kadini)
yaşanmamış bir durum değildir. Günümüzde dahi örnekleri farklı ülkelerde mevcuttur. Yaşanılan olaylara üzülmeleri ve tepki göstermeleri takdire şayandır. Ama nitekim cocuktur. Kız erkek fark etmez umarım hiçbir gelişme çağındaki cocuk şavasa bu kadar yakından tanık olmaz.

--spoiler--
http://www.unicef.org/turkey/dcd05/_dcd05d9.html
--spoiler--
bu ülkenin asla bölünemeyeceğini gösteren olaydır. unutmayınız ki efendim kızlar çok güzel temizlik yaparlar, ortalıkta bir tane bile mikrop bırakmazlar. anlatabildim sanırım...
"bizde (valla o bitişik söyledi) doğua gitmek istiyoroooz. kurtuluş savaşında hep kadınlar mermi taşımooş. bizde taşıroooz"

diyen lise çağında, saçları fönlü, yüzü badanalı, muhtemelen püfür püfür parfüm kokan bir kızdı dün cnn türk akşam haberlerinde askerlik başvurusu yapanlardan biri. hadi tamam akşam anan baban seni tv'de görüp gururlansınlar diye böyle bir bok yiyorsun da ya cidden askere çağrılırsan ne halt edeceksin?? o senin mermi taşıdığı için örnek aldığın kadınların o günün şartları sayesinde günümüzün erkeği kadar güçlü olduğu ve hayatlarının sürekli savaşlarla geçtiğini bilemeyecek kadar öküzsün tabi. cepheye ilkyardım malzemesinden önce makyaj malzemesi taşıyacak kadar malsın tabi.

aynı şey erkekler için de geçerli. göt ister mermilerin cayır cayır yandığı bölgeye gitmek göt ister.
savaşmayı internette chat yapmak, dakikada bir cık cık sms göndermek sanan, güdük amerikan filmlerindeki yapay aksiyon sahnelerinden başka çatışma görmemiş yurdum tiki kızlarının yaptıkları başvurudur. Aslında hepsini silah altına alıp göndermek lazım güneydoğuya, kurtulmuş oluruz bu yozluktan hiç olmazsa.