bugün

kız arkadaşa ipleri kaptırmadığı için doğrusunu yapan erkektir. dobra konuştu diye terk edilecekse zaten kız kendisinin amına koyacaktır ilerleyen zamanlarda.
bizim gibi kızlar için ideal erkektir.
kız arkadaşın sonraki ilişkilerinde bu açıksözlülüğü mumla arayıp özlediği erkek olacaktır.
ilişkiye tecavüz tadı katan erkektir.

- seni s*kicem!
+ ye beni hayri...
- hayri kim lan?!
+ hani konsept yapıyoruz ya¿
kıvırmayı,kırılmayı ve kadın dilini anlamayan,bu yüzdende sıkılan ve en sonundada amaaaaan be kendim gibi konuşayım arkadaş,inceldiği yerden kopsun diyen erkektir.
- necla!
+ efendim aşkım?
- bak geçen gün benim elemanlar seni bi çocuğun yanında görmüşler, amına korum haberin olsun ona göre.
+ ?!??!?!?!
bile bile kaybetmektir..
argo kullanmazsa güven verebilecek erkektir. sonuçta gerçeği saklamaz, düşüncelerini söyler ama kırmamaya da özen gösterir. herkesin dobra dan ne anladığına farklı. dobra demek bence açıkça söylemektir. ama açıkça söylemenin de bir üslubu vardır. kız arkadaşınızla dobra konuşmanın bence hiç bir sakıncası yoktur. hatta ne isteyip ne istemediğinizi bilmeleri ileride size güven olarak geri dönebilir. karşı tarafı incitmeden doğru düzgün bir şekilde düşünceleri söylemek, yani eşeğin kulağına su kaçırmadan dobra konuşmak, bence ilişkinin temellerini sağlamlaştırır.

en azından benim için dobra demek fikirlerini korkmadan ifade etmek, ama bunu yaparken de karşı tarafı incitmeyen bir üslup kullanmaktır.
-olum benden önce burak denen hıyarla çıkmışsın, doğru mu?
-yok valla öyle bişi.
-yalan söyleme! senin mına korum.
+ şuanda seninle hayvanca sevişmek istiyorum...
- hayvansın rıza.
teknik olarak saftır, başına geleceklerden habersiz erkek tipidir.
kobrayı çıkarıp masaya vuran erkektir.

şaka bir yana; dobra konuşmak, kaba konuşmak değildir. açık sözlü olmaktır. bir ilişkide en çok ihtiyaç duyulan özelliktir bu.

bir de neyi kaybediyorsun arkadaşım. gerçeği eğip büküp, kulağa hoş gelecek şekilde çarpıtmak ne olumludur, ne de güven verici. kaçınılmazı geçiktirmektir sadece bu.
hata eden erkektir. bir kıza gerçeği söylemek doğru değildir.

(bkz: hatun ki$ilerin yalanı çok sevmesi)
önce suya sabuna dokunmayan bir sahte gerçeklik inşa etmelidir ki, o gerçekliği dobra dobra konuşabilsin. yoksa direk gerçeklerden bahsederse, kız gerçekleri duymak istiyorsa bile alimallah kaldıramaz da o iş yatar ki ne yatar. ââh gerçeğin elinden çektiğimize!!*
eger karsılıgını alacaksa gayet politik bir erkektir. (bkz: kadın erkek ilişkilerine hayvanca bir yaklasım)
işin doğrusunu yapan erkektir. birşeyleri içinde tutarak, saklayarak ya da çarpıtarak huzurlu bir şekilde yaşayamayacağını bilir.
- bıktım usandım senin şu gezme sevdandan, ortaköy e gideriz vay beni taksim e götür, bir cafeye gireriz 15 dakika geçer sıkıldım başka bir yere gidelim, cebimde para kalmadı gülüm, tükendi naktı ömrüm dilde sermayem bir ah kaldı.
kız arkadaşına neler hissediyor bilinmesi gereken erkektir bir kere. ona göre dobra konuşur ya da konuşmaz. " aşkından manyak oldum leyla" tarzı bir dobralık çoğu kadının mutlu edecekken; "en çok poponu beğeniyorum leyla" tarzı bir dobralık sadece kafa bulandıracaktır.
(bkz: eşek hoşaftan ne anlar)
güncel Önemli Başlıklar