1. 1.
  hele ki yazın sıcağında çırlçıplak, üfül üfül uyumak varken pijamalarını hatta abartarak sweatshirtlerini giyerek uyuyan insanlardır. nasıl uyudukları merak edilmektedir.
  2 ... jakuzi
 2. 2.
  5 saat salak derslerle kafası güzel edilmiş üzerine 1 saat otobüs yolculuğu yaparak üzerindekileri çıkaramayacak kadar yorulmuş insanlarında dahil olduğu grup. lisedeyken çok yapardım ve nedense başka bir zevkdi lise üniformasıyla uyumak.
  3 ... siyahbeyazkizil
 3. 3.
  gece hayvan gibi içmiş eve gelince anahtardeliğini bile zor tuturan eşikten admını ataratmaz kendisini kanepeye atarak uyuyan insanlardır.
  2 ... armyy
 4. 4.
  kardesim.
  daha dogrusu kardesimdi.*
  ilkokuldayken öglenciydik biz, okuldan gelip önlüklerle firlardik disari.
  aksama kadar deliler gibi ip atlayip top oynayan kücük bünyeler yaka bagir dagilmis bir sekilde eve geldiginde zaten düzen nizam intizam düsünmüyor takdir edilir ki..
  o vakit rahat ve tasasiz koyardik basimizi yastigimiza, renkli cocuk rüyalarimiza dalardik; ucurtmali, elma sekerli..
  ben degistirirdim üstümü rahat edemezdim, kardesim uyurdu annenin her gece o uyurken degistirdigini bilmenin verdigi güvenle.
  5 ... tiriviri hanim
 5. 5.
  temizliklerinden şüphe edilmesi gereken insanlardır.
  1 ... miksaj
 6. 6.
  aşırı yorgun ,hasta kişidir. yada başına gelen bir olaydan ötürü ağlama krizine girmiş insandır *eğer bu bir alışkanlık olmuş ise...kişi üşengecin tekidir. **
  2 ... lavinya_
 7. 7.
  sokak insanlarıdır.. giyecek bir pijama ve yatacak bir yatak bulmakta bizim kadar şanslı olamayan, dolayısıyla kıyafetleri ile uyumak zorunda kalan insanlardır. *
  1 -1 ... soulsuicide
 8. 8.
  30 eylül iftar zirvesi sonrası bir grup sözlük yazarının dahil olduğu grup. devedikeni hariç. o donla yattı... bacaklar muhteşem nasıl anlatılır bilmem ki...
  buradan bize şort vermeyen spctracef i kınıyorum...
  3 ... karga
 9. 9.
  gece 2-4 nöbetinden dönmüş askerdir. 2 saat uyku uyuyacak zaten bi de kıyafet değiştirmekle vakit mi kaybetsin?
  2 ... fibonacci
 10. 10.
  (bkz: atilla koç)
  3 ... hbk