bugün

ben yapmıyorum ama istiyorsanız youtube videolarını metne döküp kitabını çıkarabilirsiniz.
basılmamış iki kitabım var. genellikle kitabın güzel ama basamayız mebeciğim durumları biliyorsun falan diyorlar. üçüncü kitabı yarıda bıraktım. şimdilerde umarsızca dördüncüyü yazıyorum. ondan sonra gezilerimi ve hatıralarımı topladığım 4 ciltlik bir kulliyat tasarladım. ama inanıyorum ki bir gün danyaca meşhur bir yazar olacağım. orhan pamuk da 40 yaşına kadar bir halt yiyememişti. evd.
Günümüz teknolojisinde daha kolay olan bir durumdur.

(bkz: https://www.webtekno.com/...uygulamalari-h101679.html)

Araştırmak için elinizin altında sonsuz bir kaynak var: internet. Özellikle son yıllarda ustalaşan her dilden çeviri özelliği ile hangi dilde yazılmış olursa olsun milyonlarca kaynağa ulaşabiliyorsunuz.

Tabii işin asıl zor yanı konu bulmak. O da gündelik hayatımızda bir şekilde ortaya çıkıyor.
Wattpad tarzı yazanları bile eleştirmiyorum. Yetenek işi bu kim ne derse desin. Ben şuraya iki satırı yazarken bile zorlanıyorum, millet yüzlerce sayfa yazıyor, Yazabiliyor. Arkadaşımın kızı, daha 15 yaşında. Kitap yazdı ve basıldı. Aldım, okuyorum. 500 sayfa dile kolay. Acemiliği tabiki çok belli. Ama ne bileyim, şu zamanda yaşıtları ayna karşısında poz verip Instagrama atarken; bu çocuk kitap yazdı. Helal olsun kız sana.
Artık edebiyatın ve gerçek yazarların (Anton Çehov, ibsen, Oscar Wilde, Bernard Shaw, Dostoyevski, Haldun Taner, Sabahattin Ali, vs) tozlu raflara kaldırılıp unutulduğu bu zamanda, cahil cesaretiyle oldukça kolay bir eylem haline dönüşmesi beklenen bir durumdur. Roman yazmanın ciddiyeti bir yana, on binlerce insana bunu sunmak yüksek sorumluluk duygusu ister ama eşek hoş laftan ne anlar!

PS: Sözüm, yetenekli, bilinçli, entelektüel seviyesi yüksek kişilerden dışarıdır. Onlar zaten kendilerini biliyor.
Vakit kaybı.
Karakterler hazır. Olaylar belli. Mekan seçildi. Yazmak kaldı.

Karakterler hazır. olaylar belli. mekan seçildi. Kazmak kaldı.
Var öyle Bir hayalim ama çok huzursuz oluyorum o konuları düşününce. Çünkü bunların hepsi gerçek hikayeler. Tehlikeli bir iş.
doktora tezini bitirmekten daha zordur diye rivayet edilir. kitabı satışa çıkmış olanın ellerine sağlık.
Bastım da yazmadilar.
bak. belli bir seviyeden sonra okumaktan daha faydalıdır.
hep başkalarının fikirlerini okumak, onlarla yönlenmek, size ve ait olduğunuz toplumu çağdaş medeniyetin üzerine çıkaramaz, ancak ona ulaşabilirsiniz, geçemezsiniz.
halbuki hedef, çağdaş medeniyet seviyesinin üstü olmalıdır ki insanlığa bir katkınız olsun.
eğer yeterince okuduysanız, hemen bir deneme yapın.
tutma ihtimali %50 dir. az bir ihtimal değil.
yazdım da basmadılar.
Hiç aklımda yokken bir fikir üstünden yazmıştım. Yazdıkça günler aylar geçti, olaylar beklediğimden farklı oldu. Sanki kitap kendini yazdırıyor ben sadece klavyeye dokunuyor gibiydim. Beğenmeden bir kaç kişiye okuttum iki üç sayfasını. Bazıları inanamıştı. Bir kaç düzenlemesi kaldı düzenleyip bastırırım diyordum.

Hiç cesaret edemedim tekrar okumaya, sanki tekrar okursam, onu yazdığım halime dönmekten korkuyordum. Öylece bir dosya olarak tozlu bilgisayar arşivinde kaldı. Bazen bir şeyleri derin bir çukura gömmek kaçmaktan daha iyi sonuç veriyor galiba.
100 sayfalık absürt bi hikaye karalama fikrim var. ilham gelmesini bekliyorum. ilham gelmeden kağıt kalemi al yaz falan hiç bana göre değil.
yaz da ne yazarsan yaz, görelim bakalım parmakların klavyeye dokunabiliyor mu?
Erotik dalda yazmayı düşündüğümdür.
Evli çiftlerin yatak odası diyaloglarını yazacağım. Abazan Türk gençlerinin tır parkında 50 liraya nasıl travesti peşinde koştuğunu falan da anlatacağım.
Bir nevi yeraltından notlar'ın Türk cinsel versiyonu.
Okur musunuz?
Yazarsan imzalısından bana da ver bir tane, belki imza işe yarar elxş2ogg829dwş.
Bir tane korku romanı yazmak istiyorum ama gerçek olaylardan alınmış bir cin hikayesi. Efekte yapacağım millet tırssın. Bakalım var bir düşüncemiz. Bir kitap yazma Faslı.
Kitap.
Bu kadar basit.
Artik çocuk oyuncağı olmuş şey.

Ağaç israfı....
Erotizm ve Türk toplumundaki cinsellik üzerine yazmak istediğimdir.
Ama kitabımın yasaklanma ihtimali var. Çünkü çok derin yazacağım.
Evli çiftlerin yatak odası diyaloglarından, beyefendi görünen takım elbiseli adamların tır parkında nasıl travesti kovaladığını falan anlatacağım. swh.
Yazsam okur musunuz?
10 sayfa senaryo yazıyorum, başım felaket ağrıyor, saatlerce kendime gelemiyorum.

kitap yazmak, zor iştir.
Bir kitabın nasıl vücut bulabildiğine hayret ediyorum.

Ben şuraya yazdığım 2 satırı bile 5 kez okuyup 3 kez değiştiriyorum.
insanlar gidip 300 sayfalık roman yazıyorlar.
Başlayıp bitirebilmek bile bana göre başlı başına bir yetenek.
Para kazandıran bir iştir. Bir yayın eviyle anlaşarak iyi paralar kazanabilirsiniz.
yazmayı düşünüyordum ve vazgeçtim. sebebi ya saçma sapan aşk ile ilgili birşey ya da nasıl kısa yoldan zengin olurum gibi birşey yazmazsan satmaz ve kimsede okumaz, az kişi okur. bilgi içerikli edebi birşey olsa ya kapı önüne konur kapanmasın diye ya da çaydanlık altına nihale olur.
güncel Önemli Başlıklar