1. 1.
  Ülkemizde şuan itibarıyla yaklaşık 203 adet Üniversite var. Ancak piyasada bilimsel ve akademik konulara yönelik yerli eserlere bakarsanız neredeyse yok denecek kadar azdır. Olan eserler ya tamamen ingilizce yada yabancı dilden çeviri şeklinde kitaplar . Bilimsel konularda, kendine özgün doğru dürüst kitap bulmak epey zor.
  Benim anlayamadığım husus şu; Bir akademisyen 30-40 yıl aynı konuda dersler veriyor, ancak ardında bir eser bırakmadan emekliye ayrılıyor. Bu durum ülkemiz bilimi açısından büyük bir kayıptır.Üniversitelerde akademik kariyer alma ve araştırma amaçlı yazılan tezler ise pek çoğu tozlu raflarda kalmakta, çok az bir kısmı dışında diğerleri uygulayıcı durumdaki kişiler ile paylaşılmamaktadır.Hani meşhur bir atasözümüz varya "söz uçar, yazı kalır" bu atasözü aynı zamanda yazılı eser bırakmanın da önemini ortaya koymaktadır.Üniversite öğrencilerin başarısı için en elzem konulardan biri de Türkçe yazılmış eserlerin yeterince bulunmasıdır. Ancak bu husus hep ihmal ediliyor.Üniversite öğrencisi lise öğrencisi gibi değildir, üniversite öğrencisi aynı zamanda araştırma yaparak bilgisini sürekli geliştirir.Sadece ders dinlemek ile gerçek anlamda üniversiteli olunmayacağı kanaatindeyim.
  3 ... hunter08
 2. 2.
  Bizim amacımız bilim falan değil ki. Biz kendi söylediği yalana inanan bir milletiz. Bu kadar üniversite açtık niye 500 de yokuz sorusunu ancak biz sorarız.

  Dün sınava girdim. Adam karikatür vermiş bunu yorumlayın demiş. Fotokopi olduğu için silik çıkmış. Adama dediler bu silik yani anlaşılmıyor. Olsun dikkatli bakınca görülür görülür o dedi gitti.

  Diyeceğim bizim üniversitelerimiz zevahiri kurtarma amaçlı bilim falan bos isler.

  (bkz: papaz eriği vs imam eriği)
  -1 ... jardani jovonovich
 3. 3.
  akademisyenlik özünde devlet memurluğudur, bunu kimse unutmasın.
  ... monk of monkmountain