bugün

kitapların kullanıldığını, okunduğunu gösterir. kitap eskimesin diye aldıktan sonra kitaplığa koyup okumamaktan iyidir.
(bkz: ataş)
1. sınıfta defterlerin kenarlarına zorla ataç taktırılmasına neden olan hadisedir. ben hiç takmadığım için öğretmenim beni "marul gibi olmuş defterin marul" şeklinde azarlardı ve pasaklı muamelesi görürdüm.
ilkokul yıllarında dirsek ile yapılan baskı sonucu oluşan eylemdir, sonraki yıllar ise kitap ve defterlerin gelişi güzel sağa sola fırlatılması ile oluşur, üzerinde fazla düşünmemek gerekir, paranoya sebebi olabilir.
tertipli, düzenli insanlar için çok sinir bozucu bir hadisedir. bi kere başladı mı durduramazsınız. kenarlarını kesmek çözüm değildir.onlar da kıvrılır, kalkar.insanı dersten soğutur.derse göstermeniz gereken ilgiyi sayfaların kenarlarına verirsiniz tamamen. üstüne ağırlık koyup izlersiniz. ama nafile.bunları kafaya takmayan insanlara imrenirsiniz. hatta kıskanırsınız. ama kızgınlık da vardır içinizde. içinizden " ne kadar pasaklı adam " vb. cümleler kurarak teki gösterirsiniz. bazen aksine oyun haline de gelebilir. bu kalkan yerlere kalemtraş gibi hafif cisimleri koyarak bunları kaldırıp kaldıramadığını veya minimum kaldırabileceği ağırlığı ararsınız. bulmak sevindiricidir. genelde yeşil silgi dediğimiz penguen silgiler tam dişine göredir. sınırdadır.eşiktir.
güncel Önemli Başlıklar